İlk sezonuyla adından oldukça söz ettiren Fi, ikinci sezonuyla da ilgi odağı olmaya devam ediyor. Her sahnesi ayrı olay olan dizinin ikinci sezon bölümlerini sizler için incelemeye devam ediyoruz. Ufak bir hatırlatma yapalım; herhangi bir spoilera maruz kalmak istemiyorsanız yazımızı bölümü izledikten sonra okumanızı tavsiye ederiz.

Birinci bölüm incelememize buradan, ikinci bölüm incelememize ise buradan ulaşabilirsiniz. Keyifli okumalar!

Git Buradan

Merhaba Duru, nasılsın? Umarım iyisindir. Seni seviyoruz ve bu yüzden sana küçük bir tavsiyemiz olacak: Lütfen Deniz’e olan duygularını artık kalbine göm ve Deniz’le muhatap olma, olur mu? Teşekkürler.

Şaka bir yana, biz artık karakterlerin ani ruh hali değişimlerini gözlemlerken çok yoruluyoruz. Kime iyi desek, kimin için üzülsek sonraki bölüm bin pişman oluyoruz. Bu aslında iyi bir şey; çünkü Fi-Çi dizisi alışılagelmiş Türk dizilerinden çok başka ve bu çizgisini devamlı beklenmedik olaylara yer vererek çok güzel bir şekilde koruyor.

Duru hala Deniz’i müzikalden çıkartmanın peşinde ve bunun için elindeki her kozu da kullanıyor. Ee, Can Manay’ın sevgilisi olmak bunu gerektirir! Fakat hesaba katmadığı bir durum var, Deniz artık tanıdığı Deniz değil. Biz insanların bu kadar büyük değişimler yaşayıp, bambaşka insanlara dönüşebileceklerine inanmıyoruz. Demek ki Deniz gerçekte böyle bir insanmış ama bu kişiliğini içeride bir yerlerde çok güzel saklamış. Deniz ile ilgili asıl görüşlerimize şu an değil bölümün sonunda değineceğiz. Şimdi gelelim ne kadar sevsek de ne yaptığını anlayamadığımız, magazin programı sunucumuz Özge’ye.

Can Manay’dan intikam almaktan vazgeçip artık kendine güzel bir hayat kurma(!) peşinde olan Özge, Can Manay’ın eski sevgilisine “şiddet” uyguladığını gördükten sonra bu kararından vazgeçiyor. Yeniden intikam ateşiyle yanıp tutuşuyor adeta. İki sezondur Özge’nin başına gelen olaylar pişmiş tavuğun başına gelmemiştir. Can Manay’ın eski sevgilisi, onun korkusundan kimseyle konuşmuyor görüşmüyor belli ki. Özge de bu durumdan elbette nasibini alıyor ve kadına yardım etmekte aşırı ısrarcı davranınca gözüne biber gazını yiyip bayılıyor.

Özge Hanım Ne Yapıyorsunuz?

3. bölüm o kadar heyecanlı başladı ki neyden bahsetsek diye şaşırdık kaldık! Geçen bölüm Özge ve Sadık ikilisini daha çok yan yana görmek istemiştik ama böyle bir şey olacağını biz de beklemiyorduk. Meğer Can ve eski sevgilisinin fotoğraflarını Özge’ye gönderen Sadık Murat Kolhan’mış.

Bu durumda ortada iki olasılık var. İlk ihtimal: Sadık Murat Kolhan, Can Manay’a öfkeli ve ondan intikam almak istiyor bu yüzden de -ilk sezonda oduğu gibi- Özge’yi kullanacak. İkinci ihtimal: Özge’yi gerçekten çok seviyor ve onun asıl karakterinden uzaklaşıp yolunu kaybetmesini istemediği için onu tekrar Can Manay olayının içine çekip kim olduğunu hatırlatmak istiyor. Bize göre şu an ikinci ihtimal daha ağır basıyor fakat bahsettiğimiz dizi “Fi-Çi” olunca hiçbir şey belli olmuyor.

Haddini aşmak denilince sahneyi Özge Egeli’ye bırakmak gerekiyor. Malumunuz bu konuda kendisinin epey kötü tecrübeleri var. Özge, Sadık Murat Kolhan’ın hislerini hafife alarak kendisiyle sadece fiziksel olarak ilgilendiğini dile getiriyor (Özge’nin kurduğu cümleyi ancak bu kadar kibarlaştırabildik). Tabii bu durum Sadık Murat Kolhan’ı sinirlendiriyor ve Özge’ye tokat atıyor. Gerek var mıydı böyle bir sahneye pek bilemedik. Bu konunun yorumunu size bırakıyoruz.

Bunun yanında bir de Sadık Murat Kolhan’ın günden güne ölüyor olması var. Özge’nin aşkından mıdır yoksa vicdan azabından mı bilinmez, günden güne daha da kötüleşiyor. Bakalım bu hastalığın sonu nereye gidecek.

Duru’nun Yeni Rakibi

Sen de aramıza hoş geldin Ece! Söylemeden geçemeyeceğiz Yasemin Allen, Ece karakterine gerçekten çok yakışmış. “Afife” müzikalinde başrol olarak yer alan Ece, bu durumda Duru’nun en büyük rakibi. Duru, başrol olup Ece’yi saf dışı bırakabilmek adına her şeyi mübah görüyor olacak ki Can Manay kozunu bile kullanıyor.

Elbette ki Deniz sonuna kadar Ece’yi destekliyor. Duru ne zaman müzikal konusunda ağzını açsa hemen Duru’yu başrol olmadığı için aşağılıyor. Bizim de bu konuda söylemek istediğimiz birkaç şey var.

Deniz karakterini geçtiğimiz sezon hep iyi niyetli, haklının yanında olan bir insan olarak izledik. Şu anda da Duru’nun Ece’yi saf dışı etmeye çalıştığını biliyor ve bu duruma engel olmaya çalışıyor. Fakat bunu kendisi için yapıyor. Evet Duru çok hırslı ve hataları olan bir insan ancak Deniz’in hiç suçu yokmuş gibi davranması artık bizi çileden çıkartacak. Geçtiğimiz sezon Duru’nun aylarca çalıştığı yıl sonu gösterisinde saçma sapan şekilde Duru’ya engel oldu. Duru için yeteri kadar çabalamadı ve şimdi hiç hakkı yokken onu sürekli aşağılıyor. Can Manay kadar hırslı bir karakter olan Deniz’e başlarda üzülüyor olsak da şu an yaşadığı şeyleri hak ettiğini düşünüyoruz.

Deniz ve Saz Arkadaşları

Dünyada Duru Durulay’dan en çok nefret eden iki kişi de Duru’nun başrol olmaya çalıştığı müzikalin ekibine dahil oldu, tabi ki Deniz’in sayesinde. Eminiz ki ilerleyen günlerde Ada ve Göksel, Deniz’in müzikalde Duru’yu geri planda tutma çalışmalarına ellerinden geldiğince destek verecekler.

Aynı zamanda Ada’nın, Sadık Murat Kolhan’ın sağ kolu olan adamın kızı çıkması da çok ilginç bir detay. Bu konuyu nasıl ilerleteceklerini şimdiden merak ediyoruz.

Bu Da Mı Gol Değil?

Duru’nun müzikalde başrol olmasını şu an Duru’dan daha çok istiyoruz. Çünkü her ne kadar kötü şeyler de yapsa çok yetenekli ve çok çalışıyor. Tam oldu diyorduk ki Deniz olaya müdahale etti. Can Manay’ın magazinsel açıdan Ece’yi bitirme çalışmaları pek başarılı olamadı maalesef.

 

Duru’nun geçen sezon olduğu gibi Deniz’in üzerine atlayıp onu ısırmaya çalışmaması bizi çok şaşırtıyor. Aslında Duru’nun Can Manay’a ne kadar güvendiğini de buradan anlayabiliriz. Çünkü Deniz’e karşı bu kadar sessiz kalıyor olması pek hayra alamet değil. Deniz’in müzikalden gideceğine oldukça inanıyor olmalı.

Lütfen Kapıyı Aç!

Özge sonunda özüne döndü. Sadık Murat Kolhan’ın planı işe yaradı. Özge kendini tekrar Can Manay’ın kötülüklerini ortaya çıkarmaya adadı.

Özge bu konuda nasıl bir yol izleyecek, Sadık Murat Kolhan’dan destek alabilecek mi? Duru’ya veya başka bir kadına zarar gelmesini engelleyebilecek mi?

Can Manay’ın yaptığı tüm kötülüklerin cezasını çekmesi ve tedavi olması da en büyük temennimiz.

Final sahnesinde, Deniz’in bakışları gelecek bölümlerde Duru ve Can’dan intikam almak için uğraşacağının sinyallerini veriyor.

Fi-Çi’nin 4. bölümünde görüşmek üzere!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here