Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
31

Geçtiğimiz Aralık ayında paylaştığımız X-Men’in Marvel evrenine katılma durumu ile yeni gelişmeler yaşanıyor.

Comcast şirketi 20th Century Fox şirketine-Disney‘in teklifinin üstüne çıkarak- 65 milyar dolarlık teklif sundu.

Fox şirketi uzun zamandır Disney tarafından satın alınacağı düşünülüyordu ama Comcast şirketi araya girerek Fox’un film stüdyoları, TV kanallarının büyük çoğunluğunu içeren resmi bir teklif sundu. Şirket yapmış olduğu 65 milyar dolarlık teklifle Disney‘in 52 milyar dolarlık teklifini geçmiş oldu.

 

Disney geçtiğimiz yılın aralık ayında yapmış olduğu teklifle Comcast şirketini devre dışı bırakmıştı. Fox şirketi yapılan bu teklifi her ne kadar bazı konularda anlaşsa da hükümetin şirketlere ilgili kurallarına karşı çekincelerinden ötürü şüpheyle yaklaştı.

Ayrıca Comcast şirketi hükümet tarafından olası bir olumsuzluğa karşı 2,5 milyar dolarlık bedel ödemeyi de kabul etmiştir. Eğer Fox, Comcast‘ın teklifini kabul ettiğinde Fox’un Disney‘e ödemek zorunda olduğu 1,525 milyar dolarlık cayma bedelini de Comcast ödemek zorunda kalacak.

Fox’un başka bir medya şirketine satılması senaristler için daha az proje anlamına geliyor. Bu da film ve TV severler için oldukça kötü bir haber.

Fox yönetimi Disney‘in teklifi ile ilgili son kararını 10 Temmuz’da yapacakları toplantı sonrasında verecek. Önümüzdeki haftalarda yeni gelişmeler bizleri bekliyor.

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
31

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here