Çoğumuzun aşina olduğu, açık hava müzik ve sanat festivallerinin öncüsü sayılan Woodstock‘un, 2019’da 50. yılının kutlanacağı, festivalin tekrar gerçekleşebileceği açıklandı. 1969’da New York’un Bethel kasabasında bir mandırada yapılan bu sanat ve müzik fuarına 400 bini aşkın genç katılmıştı. 60’ların ruhunu yansıtmakla birlikte, müzik festivallerinin en özel örneği olan bu festivale Jimi Hendrix, Santana, Janis Joplin, The Grateful Dead, The Who ve Jefferson Airplane gibi birçok kıymetli sanatçı katılmıştı.

Festivalin 1969’daki ilk yaratıcılarından olan Michael Lang, festivalin geri dönüşü için doğru zaman olduğunu söylüyor. Festivalde yer alacak isimler, yer gibi detaylar henüz belli değil. “Bunlar planlar, gerçekleşeceği kesin değil ama çok yakınız. Resmi açıklamalar yakında anons edilir.” şeklinde ekliyor Lang. 1994 ve 1999 yılında da yapılan Woodstock organizasyonlarında yer alan Michael Lang, Woodstock‘un bir marka olduğunu vurguluyor. Festivalin aktivizm, sürdürülebilirlik ve sosyal adalet gibi felsefeler etrafında birleşeceğini de söylüyor.

“Woodstock’un tarihini ve özünü yaşatmalıyız. Umarım, insanları içinde yaşadığımız dünyayı kurtarmaya teşvik edebiliriz.”

 

Kaynak: 1

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here