O sımsıcak, pamuk gibi sesiyle tüyleri ürperten içimizdeki tüm duyguları iliklerimize kadar hissettiren, keşfedilmesi gereken -ki bana kalırsa keşfedilmemesi gereken- ses Burak Akyol.
Henüz on dokuz yaşında olmasına rağmen o güzel kalbiyle yazdığı, her bir bestesinde insanın içini cız ettiren sesiyle insanı hayretler içinde bırakıyor kendisi. Daha on dört yaşındayken evinden ilk defa uzaklaşıp yatılı okula başlamasıyla tamamen bir yalnızlığın içinde kendini bulduğu kış mevsimiydi bizi ona kavuşturan. Tüm ailesinin ve arkadaşlarının olduğu zamana ulaşabildiği günlere olan özlemini 2014 yılında yazdığı “Martılarda” şarkısında anlatıyor.

Birçoğumuz kendisini “Nida” şarkısı ile tanıdık. Neden mi adı Nida? İşte kendisi bunu çok güzel açıklıyor: “Aşkın ağrılarını, dualara haykırdığımız nidalarla hafifletmeye çalışmamazı ithafen adını da ‘Nida’ koydum.” diyor. Hasret kaldığımız bir ses tınısı eşliğinde büyüleyen, her dinlediğimizde farklı duyguları içimizde uyandıran, farklı hayallere bizi sürükleyen bir şarkı…

Fırından yeni çıkmış “Yalnız Ölmeyelim” şarkısı da yayında… Hepinize keyifli dinlemeler.

“Ah canım hayat çok beter
 Sen bana bir kez gül yeter
 Hiç düşünme kimse ne der
 Yalnızız, yalnız ölmeyelim”

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here