Steam’de oyun festivali başladı! 23 Mart’a kadar sürecek olan oyun festivalinde birbirinden güzel ve eğlenceli oyunları indirimli bir şekilde satın alıp oynayabilirsiniz. Bunun yanında daha çıkmamış olan bazı bağımsız oyunların demosunu oynayabilirsiniz. Biz festivalden birkaç oyun önerdik fakat siz de oyun festivali sayfasına uğramayı unutmayın. Geçelim bizim önerdiğimiz oyunlara.

Garden Story

Oyunlarda dinginlik, huzur, sakinlik arıyorsanız Garden Story tam size göre. Renkli ve güzel pixel tasarımı, hafif ve huzurlu müzikleri, doğası, karakterlerin şirinliğiyle Garden Story beni kazandı. Oyunda, köye yeni atanan Concord ismindeki muhafıza hayat veriyoruz. Köy sakinlerine yardım etmek ve onları korumak öncül amaçlarımız. Oyunun bir diğer artı özelliği ise barındırdığı çeşitlilik. Oyunda yaratıklar ile savaşıyoruz, bulmaca çözüyoruz, yeni yerler keşfediyoruz ve köy sakinlerinin verdiği birbirinden farklı görevleri yapıyoruz. Stardew Valley gibi oyunları seviyorsanız Garden Story sizi memnun edecektir.

Röki

Geçtiğimiz kış mevsimi sizi tatmin etmediyse Röki, mükemmel kış atmosferiyle bu tatmini size yaşatabilir. Oyunun görsel dizaynı çok güzel. Bu kış atmosferini de dingin müzikler desteklemiş. Oyunda ailesini kurtarmak isteyen Tove isimli karakteri oynuyoruz. Ailesini kurtarma yolculuğunda onu fantastik yaratıklar, bulmacalar ve hüzünlü bir hikaye bekliyor. Eski tarz macera oyunlarını seviyorsanız Röki’ye bir şans vermenizi tavsiye ederim.

Spiritfarer

Spiritfarer ilginç bir oyun. Oyunda ölü ruhları öbür dünyaya götürmekle görevli Stella’yı oynuyoruz. Öbür dünyaya yaptığımız yolculukta bu ruhlarla arkadaş olmamız, onlarla güzel vakit geçirmemiz gerekiyor. Gemide de yapabileceğimiz birsürü aktivite var: Balık tutmak, çiftçilik yapmak, yemek yapmak vs. Bir de oyunun görselliği beni çok mutlu etti. El çizimi tasarımlar ve animasyonlar sanki bir çizgi film izliyormuşum hissiyatı uyandırdı. Spiritfarer bence deneyimlemeniz gereken bir oyun, bir şans verin eminim ki pişman olmayacaksınız.

Mutazione

Mutazione geçtiğimiz hafta Epic Store’da ücretsizdi oradan almadıysanız Steam’den almanızı tavsiye ederim. Sırlarla dolu olan bu oyunun da listedeki diğer oyunlarda olduğu gibi mükemmel bir görselliği var. Hasta dedesine bakmak için Mutazione’ye giden Kai’nin, oradaki topluluğun sırlarını, büyülerini keşfe çıkmasıyla kendini bambaşka bir hikayenin içinde buluyor. Hikayesi ilgi çekici, müzikleri tatlı, görselliği şahane, karakterleri ilginç olan bu oyunu deneyimlemenizi tavsiye ederim.

Bonus: Untitled Goose Game

Kişisel olarak geçen sene en sevdiğim oyunlardan biri olmuştu Untitled Goose Game. Sinirli bir kazı yönettiğimiz bu oyunda tek bir amacımız var, o da sakin bir gün geçirmek isteyen kasaba sakinlerinin günlerini mahvetmek. Daha detaylı inceleme için Bir Kaz İnsanlığa Karşı: Untitled Goose Game yazımı okuyabilirsiniz. Untitled Goose Game daha Steam’e gelmedi, bu sene gelecek fakat siz şimdiden istek listenize eklemeyi unutmayın.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here