Playlistlerinize ekleyecek yeni şarkılar keşfetmeniz için hazırladığımız listelerin sekizincisi ile karşınızdayız. Birbirinden farklı türleri barındıran listemizde, müzik zevkinize hitap eden parçalar bulmanız umuduyla keyifli dinlemeler diliyoruz.

1) Metin Kemal Kahraman – Hangimsin Sen Benim

Hayatlarının 25 yılı aşkın bir süresini müziğe veren, Grup Yorum’un kurucularından, Alevi ve Dersim müziğini başarıyla temsil eden kardeşler Türkçe, Zazaca, Kürtçe şarkılar yapıyorlar. Deniz Koydum Adını gibi muhteşem eserlerin sahibi olan ikili, aynı zamanda kemik bir dinleyici kitlesine sahip. Türkülerinde gitar, saz, cura gibi enstrümanlar kullanan ve gerçekten kaliteli müzik yapan kardeşlerin bu eseri, sözleriyle sizi derinden etkileyecek.

”Ey uzak ihtimallerle dokunduğum, giyinirken bütün cevapsız yüzleri neden yoktun?”

2) Can Ozan & Deniz Tekin – Yeniden Doğarsa

İlk listemizde ”Mutlu Olmak Zordur Derler” adlı şarkısını paylaştığımız başarılı müzisyen Can Ozan’ın altyapısını hazırladığı; alternatif müziğin öne çıkan isimlerinden Deniz Tekin’in ise vokalinde bulunduğu, oldukça farklı bir havaya sahip elektronik tarzda bir şarkıdır.

”Ölmedim ama biraz daha yakınım boşluğa.”

3) Deme Durde – Deliler

Gece Saçlı Kadın şarkısıyla dikkat çeken müzisyenin, farklı sözleriyle sizi içine alacak parçası. Müzisyenin diğer şarkılarına Soundcloud hesabından ulaşabilirsiniz.

”Nedir derdin diye bir gün, nedir derdin diye bir sor bana.”

4) Sedat Anar – Yalnız İnsan Şarkısı

Altıncı listemizde ”Yak Sinemi Ateşlere” adlı şarkısını paylaştığımız başarılı müzisyenin, içinizi huzurla dolduracak muhteşem eserlerinden bir diğeri.

”Toprak anlatsın bize, yağmurla olan aşkını.”

5) Palmiyeler – Derine 

Müzik hayatlarına 2013 senesinde İstanbul’da başlayan grup, ilk olarak 2015 senesinde Palmiyeler adında bir EP çıkardılar. Bunu ikinci albümleri takip etti ve 2017’de Venüs‘ü piyasaya sürdüler. Yaptıkları müzik tarzıyla farklarını ortaya koyan ekibin, Derine şarkısı ise son albümleri olan Akdeniz‘den.

”Üzülme, artık herkes çok uzakta. Tüm küller savruldu denize.”

6) Erkin Gören – Tutma, Ben İyiyim

1982 yılında doğan, müziğin yanında resimle de ilgilenen yetenekli sanatçı Arkadaşımı Yedim, Kestim Öldün gibi birbirinden farklı ve eğlenceli şarkılara sahip. Sanatçının tüm çalışmalarına sitesinden ulaşabilirsiniz.

”Başka biri gelse bile, boşluğunun olduğu yere kadehimdir dolan sadece.”

7) Neyse – Söz

Deniz Ünlü ve Selim Kırılmaz tarafından 2003 senesinde kurulan grup 2011’de, efsane şarkıları Siyah‘ın da içinde bulunduğu Neyse (Remastered) albümünü çıkardılar. Bu albümle Söz gibi birçok başarılı şarkıya imza atan ekip beş yıl aradan sonra 2016’da, adını Turgut Uyar’ın dizelerinden alan albümleri Haykırmadan Anlatamam‘ı piyasaya sürerek dinleyenlerini sevindirdi.

”Sessiz bu odada kandım aklımın uçsuz yoluna.”

8) Ozan Osmanpaşaoğlu – Ben Böyleyim

1983 Trabzon doğumlu sanatçı, daha çok oyuncu kimliği ile tanınsa da kendisi başarılı birçok müzik çalışmalarına sahip. Tekrar tekrar dinleme isteği uyandıran bu parçanın yanında Olmadı, İçim şarkılarını da dinlemelisiniz.

”Sırtımda binbir yük var, taşımaktan aciz bir bedendeyim.”

9) Hay Bin Kunduz – Değirmen

2012 yılında Kıvanç Kürkcü ve Yiğit Seferoğlu‘nun bir araya gelerek kurduğu grup dört yıl boyunca yaptıkları müzik çalışmalarından sonra, 2016 senesinde İnsanlık Naaşı adlı albümlerini piyasaya sürdüler. Uyumlu sesleriyle dinlemekten zevk alacağınız bu parça ikilinin en güzel şarkılarından.

”Yollar taş, yollar çirkin, yollar inatçı bitmiyor.”

10) Hamza Geçer – Kördüğüm

Müzik hayatının başında olan yetenekli müzisyenin, etkileyici sözleriyle dikkatinizi çekecek yepyeni şarkısı.

”Feryadıdır kelebeğin bu, duyulmaz.”

 

Kaynak: 1, 2

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here