Yeni şarkılar keşfetmek isteyenler için hazırladığımız listelerin yedincisi ile karşınızdayız. Son zamanlarda çıkan güncel şarkıları barındırdığı gibi uzun zaman önce yapılmış fakat çok fazla kişiye ulaşamamış eserleri de bulabileceğiniz listemiz için size keyifli dinlemeler diliyoruz. Serinin devamında görüşmek üzere!

1) Boom Pam & Melike Şahin – Beni Yalnız Koma

Selda Bağcan ile sahne projelerinden tanıdığımız, tarzları Akdeniz usulü surf rock ve Balkan müziği olarak tanımlanan Boom Pam grubu ve önceki listemizde Levni ile yaptığı şarkısını paylaştığımız Melike Şahin’in muhteşem çalışması. Size eski Türk şarkılarını hatırlatacak bu güzel eserin İbranice versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.

”Söylemedim derdimi, tükendi sanma.”

 

2) Can Güngör – Silik Düşler

Yılladır müzik piyasasının içinde olan; birçok sanatçıyla çalışmış başarılı baterist, prodüktör, aranjör Soundcloud hesabına yüklediği solo performanslarıyla samimi bir dinleyici kitlesine ulaştı. 2015 senesinde sözü ve müziği kendisine ait olan şarkıları Silik Düşler albümünde topladı ve piyasaya sürdü. 2016 yılında çok sevilen parçalarından olan Yalnız Ölmek single’ını çıkardı. Son olarak Teselli adlı şarkıyla geri dönen sanatçının şüphesiz ki en güzel eserlerinden biri Silik Düşler. Şarkının albümdeki versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca müzisyenin sevenleri için yeri ayrı olan, Yalnız Ölmek şarkısının eski versiyonunu da dinlemelisiniz.

”Tütün sarmaya yorgun ellerim kimi nasıl sarar?”

 

3) Tolga Burkay – Kadın

Üniversite hayatında içindeki müzik tutkusuyla barlarda şarkı söyleyen, 20’den fazla ülkede sokak müziği yapan sanatçı ilk albümü 340 m/sn‘yi 2005 senesinde çıkardı. Bu albüme ait olan, mutlaka dinlemeniz gereken Penceremde Deniz Vardı şarkısının klibinde İsrailli sanatçı Ilana Yahav’ın performansı kayda alındı. Üç sene sonra çıkardığı Renk Körü adlı albümle müzik hayatına devam eden sanatçı 2011 senesinde ise Rahatsız adlı albümünü piyasaya sürdü. Sözleriyle kalbinize dokunacak Kadın şarkısı ise İskender Paydaş‘ın 2014’te çıkardığı Zamansız Şarkılar albümüne ait.

”Dışarısı çok karanlık, gitme incinirsin.”

 

4) Kaan Boşnak – Gördüm Günümü

Sevilen sanatçının daha çok solo performansları bulunan Youtube hesabına yüklediği, bağımlılık yaratan şarkılarından.

”Bezmiştim kendimden, şimdi senle buldum yönümü.”

5) Korhan Futacı ve Kara Orkestra & Yasemin Mori – Yine Buluşuruz

Nükhet Duru’ya ait olan Ben Gene Sana Vurgunum şarkısına yaptıkları cover ile gönüllerde taht kuran Korhan Futacı ve Kara Orkestra’nın ve ülkemizin en özgün sanatçılarından Yasemin Mori’nin 2016 senesinde çıkardıkları şarkı, farklı bir atmosfere sahip. Şarkının, başarılı oyuncu Metin Akdülger’in rol aldığı klibini de izlemenizi tavsiye ederiz.

”Çekip alsam seni ıssız rüyalarıma.”

 

6) Tuğkan – Kırmızı

Geber şarkısıyla birçok insana ulaşmayı başaran, genç yaşına rağmen çok sayıda bestesi bulunan 1996 Sakarya doğumlu müzisyenin; sözleriyle sizi etkilemeyi başaracak şarkısı. Müzisyenin birbirinden güzel bestelerine ve coverlarına Youtube hesabı üzerinden ulaşabilirsiniz.

”Katilim olur musun, yeniden yaşamaya inat?”

 

7) Emre Nalbantoğlu – Gitme

İlk listemizde Sen Nerden Çıktın şarkısını paylaştığımız Dede lakaplı muhteşem sanatçının 2017’de çıkardığı Ciddi albümüne ait en güzel parçalardan.

”Bu da son olsun seni düşünüp son demlenişim.”

 

8) Dolu Kadehi Ters Tut – Siz Bana Aldırmayın

Alternatif müziğin yeni ve başarılı isimlerinden; adını Ömer Hayyam’ın dizelerinden esinlenerek seçen grubun, Dilan Balkay ile hazırladığı şarkı. Grup hakkındaki daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

”Mutlu ol demek çok kolay mı sana?”

 

9) Magilum – Kırmızı Kar

Vokalistliğini Nalan Tarhan‘ın üstlendiği, 2009 yılında çıkardıkları Kırmızı Kar albümüyle bir dinleyici kitlesi kazanan doom/gothic grubu, 2013 yılında İnsanların Arasındasın adıyla bir albüm daha çıkardı. Şimdilerde aktif olmayan grubun şarkısı söz ve müziğiyle dikkat çeken, farklı tarzda bir parça.

”Dünyada sen varken ölüme ne gerek var?”

 

10) Seni Görmem İmkansız – Çok Mutlusun

Şimdilerde solo olarak müzik hayatlarına devam eden Gaye Su Akyol ve Tuğçe Şenoğul‘un 2011’de çıkardıkları eserleri.

”Ve burada, bu sokakta kalbim yüz bin parça.”

 

Kaynak: 1, 2, 3

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here