Hayatta her şey bir kıvılcım ile başlar! İçinizde fantastik, yaşamınızı tatmin eden ve aniden patlamayı bekleyen bir kıvılcım olduğunu hiç hissettiniz mi? Kendinizi “ya belki…?” diliyor mu buluyorsunuz? Veya içinde serbest bırakılmayı ve başkalarıyla paylaşılmayı bekleyen, içinde büyüklüğün olduğuna dair ince bir his? Hiç bu kıvılcımı dinlemeyi düşündün mü?

Bu sizin sezginiz ya da Tanrı sizinle konuşuyor ve kalbinizi takip etmek için işaretler veriyor. Çoğu insan asla işaretlere dikkat etmez. Ve bu büyük bir yanlıştır. Günlük işler ve sorumluluklar sadece günden güne, yıldan yıla devam eder. Ve bütün zaman boyunca tam olarak tamamlanmadığınızı hissedebilirsiniz, ancak tam olarak neyin eksik olduğundan emin değilsinizdir.

Kendinize, kaderinize ve ilahiyatınıza bağlı kalarak, inanılmaz miktarda neşe hissetmeye başlayabilirsiniz. Sevinç, insanların bugünlerde çok fazla konuştuğunu duyduğumuz bir şey değil, ama hala senin içinde bu var. İçinde derinde oturuyor, tam kıvılcımınızla birlikte serbest bırakılmayı bekliyor. Daha yüksek bir güce ve doğuştan gelen yeteneklerinize güvenerek, bu adımları atıp kıvılcımınızı serbest bırakabilirsiniz!

Büyüklüğünüzü kucaklamak için basit adımlar:
  • İlham verici hikayeler okuyun.

Kalbini dinlemek ve hayallerini takip etmek için, sana ilham verecek hikayeler okumanız size yapabilme inancı verir. “Tanrım, eğer şartlar dahilinde her şey yapılabilirse, o zaman ben de yapabilirim!” diye düşünmemize neden oluyor. Kendini geliştirme üzerine kitap okumaya da başlayabilirsiniz. Türkiye’de ve dünyada size bu konuda yardımcı olabilecek pek çok yazar mevcuttur. Yazarlar size ilham verecek harika kitaplar, ses dosyaları ve uygulamalar sunar.

  • İlham verici hatırlatıcılarla kendinizi kuşatın.

Bu, sizin için anlamlı olan resimleri veya hatıraları içerebilir. Masanızda neden bir çerçeve veya kaya tuzuna sahip değilsiniz ki? Haydi size ait ve size ilham veren bir şeyi etrafınıza koyun. Sadece neyi sembolize ettiğini ve sana nasıl hissettirdiğini bil. Ve önemli olan da bu. Ayrıca, çevrenize hayatın neresinde olmak istediğinizi simgeleyen bir şey yerleştirmeyi düşünebilirsiniz. Belki de İtalyan kırsalında resim yapan birinin resmi. Kalbinizin özlemi ne olursa olsun, güzel ve destekleyici bir çevre ile yolculuğun beslenmesine yardımcı olabilirsiniz.

  • Günlük meditasyon yapın.

Düzenli bir meditasyon uygulaması, günde on dakika kadar bile olsa, size fayda sağlayacaktır. Meditasyon zihnimizin ve vücudumuzun rahatlamasını sağlar. Zihninizin düşünce sahibi olmasını engelleyemezken, düşünceleriniz arasındaki huzur ceplerini deneyimlemeye başlayabilirsiniz. Bu ceplerde, ruhunuzun mesajlarını duymak için algılarınızı açmaya başlarsınız. Meditasyon öğrenmekten korkmanıza gerek yok, sadece size öğretecek nitelikli bir eğitmen bulun. Bugün, belki de bu yazıyı okumayı bitirir bitirmez başlayabilirsiniz! Neden olmasın!

Yazardan Not: Ruhunu besle. Kıvılcımını serbest bırak!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here