Bu sefer ilginç bir simülatör oyunu ile karşınızdayız: Hoarding Simulator. İsminde “Simulator” bulunduğuna bakmayın, pek alakası yok. İlk kelimeye de şöyle yakından bir bakınca; “Hoarding” kelimesinin; istifleme, stok yapma anlamlarında kullanıldığını anlıyorsunuz. Ayrıca Hoarding, istifçilik sendromunu da tanımlayan bir kelimeymiş. Gerçi istifleme veya stok yapma biraz hafif kalabilir yaptığımızın yanında. Biz bildiğin hırsızlık yapıyoruz. Gelmişiz bilmem kaç yaşına, hafif biraz koşunca fıtık tutuyor. Hala heyecan peşindeyiz.

İlgili haberler: Bağımsız Oyun Önerileri 02 – itch.ioTwitter, Baby Yoda’nın Ölümünü İsteyen Hesabı Askıya Aldı!

Oyuna genel manada bir kaos hakim. Kim kimin malını bulursa istifliyor. Hal böyle olunca siz de geri kalmıyor başlıyorsunuz istiflemeye. 20’den fazla istifleyebileceğiniz eşya var oyunda. Ekranın sağ üst köşesinde tamamladıkça gelen yeni görevler de var. Onun dışında amaç en yüksek puanı toplamak, ne istiyorsanız istifleyin yani. Bir şeyler ne olursa olsun, hatta ölü komşularınız bile puan ediyor bu oyunda. Tabii garajda ölü komşu demek, kızgın insanlar demek, kızgın insanlar da polis demek demedi demeyin ve o polislerin mermileri de var.

İlginç görevler de yok değil; tavukları korkut, birilerine bir şeyle vur vb. Yani böyle anlatıyorum ama aslında oyun zevkli. Güzel, şirin, ne büyük ne de küçük bir dünyası var. Güneş batışları ayrı bir güzel. Ne bileyim sevdim aslında oyunu.

Ayrıca upgrade kısmında kendinizi ve oyunun koşullarını geliştirebiliyorsunuz. Köpeklere birazcık değinmek istiyorum. Upgrade kısmından kendinize köpek alabiliyorsunuz ve bu köpekler siz bir şeyler taşımaya başlayınca etrafta buldukları eşyaları garaja istiflemeye başlıyorlar. Yani bedavadan puan kazanmanın en kolay yolu diyebiliriz. Aşağıdaki resimde de göreceğiniz üzere birçok işe yarar upgrade seçeneği mevcut.

Oyunda aynı zamanda local multiplayer seçeneğ ide var. Ne demek bu? Yani biri controller ile, biri klavyeden diğeri controllerdan iki kişi aynı anda oynayabiliyorsunuz oyunu. Böylece daha da zevkli olabiliyor oyun.

24 Kasım’da çıkış yapan oyunu Steam üzeriden 5,99 TL’ye bulabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here