Metal Gear serisi ile tanınan Hideo Kojima‘yı artık tanımayan yoktur sanırım. 2005’te Metal Gear Solid V: The Phantom Pain‘in çıkışının ardından Konami‘den ayrılan ve yola Sony Computer Entertainment‘da devam eden Kojima, şu an için Death Stranding‘in yapımıyla uğraşıyor. Uğraşıyor ve yaptığı işlerle biz oyuncuları çok heyecanlandırıyor.

İlgili haberler : Hideo Kojima İle Death Stranding RöportajıDeath Stranding’in Yeni Fragmanı Yayınlandı!

Eurogamer‘a verdiği röportajda, her zaman en iyi oyunlarının Süper Mario Bros, Portopia Renzoku Satsujin Jiken (The Portopia Serial Murder Case), XEVIOUS ve Outer World (Japonya’da, Another World) olduğunu dile getiren ve son beş yıl içinde en çok sevdiği oyunun Inside olduğunu söyleyen Kojima anlaşılan Inside’i oldukça beğenmiş gibi gözüküyor.

PLAYDEAD oyun stüdyosu tarafından geliştirilen ve iki boyutlu bulmaca, platform oyunu olan Inside, yayınlandığı 2016 yılı içerisinde birçok ödüle aday gösterilmiş ve Game Critics Awards’ta “Yılın En iyi Bağımsız Oyunu” ödülünü kazanmıştı. Ayrıca 2011 yılında LIMBO adlı yapımla da çok iyi işler başarmış PLAYDEAD eminiz ki Kojima‘nin oldukça beğenisini kazanmıştır.

İlgili haberler : Inside ve Limbo’nun Yapımcılarının Üzerinde Çalıştığı Yeni Bilim Kurgu Oyunu

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here