Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
1

Marvel’ın bir kelimenin tam anlamıyla deneme tahtası olarak kullandığı What If adlı çizgi roman serisinde ana amaç, orijinal evrenlerde yaşanan olaylara farklı bakış açıları katarak ve farklı kurgular ile tekrardan okuyucuya sunmak. Yani aslında bu çizgi roman serisinde “Olaylar böyle olsaydı nasıl olurdu?” sorusu fazlasıyla cevap alıyor. Bu gün anlatmak istediğimiz çizgi roman da bu seriye ait.

Her şey Galactus’un Deadpool’u yanına ışınlamasıyla başlar. Galactus, Deadpool’dan Beyonder’i öldürmesini ister. Sebebi ise Beyonder’in canı sıkıldığı için Modok’u Galactus’un kıçına yapıştırmasıdır. Hikaye bu ya Galactus bu duruma çok içerler ve Deadpool’u tetikçi olarak tutar. Deadpool’a çok güçlü ve her şeyi yok edecek bir silah verir ve Beyonder’e yollar. Deadpool, Beyonder’in yanına geldiğinde onu öldürmek yerine Beyonder’in harika perma saçlarına aşık olur ve onunla arkadaş olmak ister.

Bütün gece kadınlar ile eğlendikten ve içtikten sonra Beyonder, Deadpool’u limuzinine davet eder. Limuzinle yolculuk yaparken “siyah kostümlü Örümcek Adam” limuzine saldırır ve kostümündeki simbiyottan kurtulamamasının suçlusunu Beyonder olduğunu söyler. Bunun üzerine de Beyonder’in şoförü Örümcek Adam’a ateş eder. Silahtan çıkan ses sayesinde simbiyot Örümcek Adam’ı terk eder ve Deadpool’a yapışır. Simbiyot Deadpool’u permalı bir Venom’a dönüştürür.

Bu olaydan sonra Deadpool ve Beyonder, Tony Stark ile içmeye gider. Alkolü fazla kaçıran Tony, Deadpool tarafından parasız kalmasından ötürü kötü adamlara satılır. Yanlış okumadınız; evet, gerçekten de satılır. Bu durumdan vicdani huzursuzluk duyan Deadpool, kendini affettirmek için bütün Marvel ekiplerine katılım başvurusunda bulunur ama hepsi tarafından reddedilir. Bu duruma çok üzülen Deadpool, bütün bu olanların perma saçları yüzünden olduğunu düşünüp, Örümcek Adam’ın ikonik kilise sahnesine benzeyen bir sahne ile çanların sesinden faydalanarak kafasındaki permadan kurtulur. Bir süre tek tabanca takılan Deadpool, ölümcül yöntemler kullanarak kötü adamları yakaladığı (öldürdüğü) için bu işte de dikiş tutturamaz. Bir süre sonra sıkılan gevezemiz, Galactus ile Beyonder arasındaki savaşa dahil olup  Galactus’un kendisine verdiği aşırı güçlü silah ile iki karakteri de evrenden siler.

Daha sonra “Galactus’u Öldürmek” adında bir film çekip dünya starı olur ama süper kahramanların gölgesinde kalınca bu sefer de seksi kadın kahramanlar dışında bütün kahramanları öldürür. Dünyayı bu şekilde yöneten Deadpool bundan da sıkılınca Galactus’tan aldığı silah ile bütün evreni siler.

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here