Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
4

Okuldan döndün ve çantanı kapının kenarına hızlıca bıraktın. Annene daha merhaba bile demeden doğruca televizyona koştun, çünkü birazdan o televizyonda en sevdiğin Disney Channel dizisi başlayacak. Reklamlar bitti, bir Disney ünlüsü sihirli değneği ile Disney logosunu çizdi ve hemen arkasından en sevdiğin dizinin açılış şarkısı ile karşı karşıyasın.

Bu sekans size çok tanıdık geldi değil mi? Eminim ki çoğumuz çocukluğumuzun en güzel yıllarının bir kısmını bu anı tekrar ve tekrar yaşayarak geçirdik. Kendimizi ekranda gördüğümüz Disney karakterlerinin yerine koyduk ve onlar gibi şarkı söyleyip dans ettik. Size bu güzel anıları bir nostalji tadında yaşatmak için Disney’İn mihenk taşı niteliğindeki şarkılarının bulunduğu bir liste hazırladık. İyi okumalar, iyi dinlemeler!

1) Shake It Up – Something To Dance For/TTYLXOX

2010’ların en fazla izlenen Disney dizilerinden Shake It Up’ın reklam aralarında karşımıza çıkan ve bir anda bizi koltuğumuzdan sıçratan Bella Thorne ve Zendaya ikilisinin bu şarkısı, dizinin de etkisi ile çocukluğumuzun en büyük dans hiti haline gelmişti.

2) Hannah Montana – Best of Both Worlds

Miley Cyrus’ın ilk sağlam adımları olan Hannah Montana serisinin açılış şarkısı olan Best of Both Worlds belki de bu listedeki en manidar şarkılardan bir tanesi. İlk duyduğunuzdan itibaren sizi farklı diyarlara götürerek dizinin içine çeken bu şarkı, yıllar geçse de asla akıldan çıkmayacak ve duyduğunuzda sizi ayağa kaldırabilecek bir şarkı.

3) Demi Lovato – This Is Me

Camp Rock serisinin ilk filmi gelmiş geçmiş en iyi üç Disney filminden biri olabilir. Bu konuda çok ciddiyiz. Kadrosu Disney’in o zaman ki en önemli isimlerinden olması bir yana, müzikleri ile size o yaşınızda yaşattığı duygular tarif edilemez cinsten. Demi Lovato’nun parladığı filmde de kendisinin en fazla etki bıraktığı şarkısı This Is Me olsa gerek.

4) High School Musical 2 – What Time Is It

Hala okul bittiği zaman akla gelen ve dinleme ihtiyacı duyulan bir şarkı What Time Is It. Şarkı, Disney’in gençler için çıkardığı gelmiş geçmiş en iyi film serisi olan High School Musical’ın en efsane şarkılarından biri. Biliyoruz bu serinin her şarkısı birer efsane ancak şimdilik aralarından sadece birini alabildik. Sizlerden özür diliyoruz.

5) Lemonade Mouth – Determinate

Bu küçük listemizin finali için şu zamana kadar çıkan en iyi Disney şarkılarından birini seçmeye karar verdiğimizde aklımıza tek bir şarkı geldi: Determinate. Film olarak hepimizde izler bıraktığını düşündüğümüz Lemonade Mouth’un en öne çıkan şarkısı olan Determinate, enerjisi ve hissiyatı ile filmin modunu da en iyi yansıtan şarkı.

 

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
4

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here