Hayatımıza öyle ya da böyle giren, severek izlediğimiz, bitmesine üzüldüğümüz pek çok dizi olmuştur. Bu dizilerin sıkı takipçileri olduğumuz için introlarını ezbere bilmemiz de kaçınılmazdır.

Bazı dizileri ise sürekli takip etmediğimiz halde, hatta hiç seyretmemiş olsak bile, popülaritesinden dolayı biliriz. Bir dizinin bilinirliğini arttıran ve diziyi izlemesek de hafızamızda yer edinmesini sağlayan unsurlardan biri de o dizinin açılış müziğidir. Daha önce sizler için kendileri kadar açılış müzikleri de sevilen dizileri derlediğimiz listeye buradan ulaşabilirsiniz.

Bu sefer hazırladığımız listede, dizi adını duyar duymaz zihnimizde çalmaya başlayan efsane introlar var. Bu dizileri hiç izlemediyseniz bile müziği duyduğunuz an dinlemeden geçemeyeceğinizi biliyoruz.

Haydi hep birlikte müziğe kulak verelim. Kim bilir, belki sırf introsu nedeniyle bir diziye başlayabilirsiniz.

1. Friends – I’ll Be There For You

10 sezon süren ve bugün bir efsaneye dönüşen bu komedi dizisini hepimiz çok iyi biliyoruz. Aramızda tüm sezonları ezbere bilenlerin dışında, diziyi denk geldikçe izlemiş olanlar da vardır. Fakat şu bir gerçek ki diziyi ismi kadar ezbere bilmesek de “Friends” denildiğinde introsu direkt zihnimizde çalar.

The Rembrandts grubuna ait açılış müziğinin, eğlenceli bir video klibi de mevcut. Üstelik klipte dizinin oyuncuları da yer alıyor.

2. Big Little Lies – Cold Little Heart

Emmy Ödülleri’ne damgasını vuran bu mini dizi yalnızca olay örgüsüyle değil, adeta yıldızlar geçidi olan kadrosuyla da pek çoğumuzun ilgi odağı oldu. Nicole Kidman, Reese Witherspoon, Alexander Skarsgård ve daha birçok yıldız ismi bir araya getiren dizinin açılış müziği de oyuncu kadrosu kadar efsane!

Şarkı ise Michael Kiwanuka’ya ait.

3. CSI: Miami – Won’t Fooled Again

Ünlü polisiye serisi CSI, Miami sokaklarındaki suçları CSI: Miami ekibi ile araştırmaya devam ediyor. 10 sezon süren bu sürükleyici dizinin giriş parçası ise The Who grubundan seçilmiş. Sizler için şarkının uzun versiyonunu listemize dahil ettik, keyifli dinlemeler.

4. Coupling – Perhaps, Perhaps, Perhaps

Sanıyoruz ki şarkının adını gördüğünüz anda mırıldanmaya başladınız. Coupling dizisinin introsunda yer alan ve herkesin sevdiği bu şarkıyı Mari Wilson seslendiriyor.

5. True Blood – Bad Things

Geldik listemizin favorisine. Bir vampir dizisinden çok daha fazlası olan True Blood’ın açılış parçası o kadar güzel ki, dinlemeden geçeceğinize ihtimal bile vermiyoruz. Jace Everett’in “Bad Things” parçası diziye birebir uymuş desek abartmış olmayız. Diziyi izleyenler ne demek istediğimizi anlayacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here