Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

Herkesin müdavimi olduğu bir dizi muhakkak var şu günlerde. İnanılmaz işler izliyoruz ve her geçen gün birçok dizi piyasada kendine bir yer ediniyor. Kimisi aylarca heyecanla bekleniyor, kimisi efsaneler arasında çoktan yerini aldı bile.

Dizileri sevdiğimiz kadar giriş müzikleri ve jeneriklerinden de etkileniyoruz. Hafızamıza kazınıyor ve nerde duysak bir tebessüme sebep oluyor.
Belki bunlardan birisi en sevdiğiniz ya da belki ilk kez duyacaksınız.
Sizin için giriş müziğiyle sizi etkileyebilecek 10 tane diziyi derledik!

1) NARCOS

Uyuşturucu kaçakçısı Pablo Escobar’ın hayatını konu alan dizi 2015 yılında Netflix’te yayınlanmaya başladı. Çok yakın bir dönemde üçüncü sezonunu yayınlamış olan dizinin jeneriği de kulaklarımızda yer etmiş durumda.

2) SİX FEET UNDER

Yayın hayatına 2001 yılında başlamış olan dizi HBO tarafından yapıldı. Ölümün çevresindeki hayatları konu alan dizi 5 sezon sürdü. Yıllar önce ekranları terk etmiş olsa da kendisi de müziği de hala akıllarda.

3) GAME OF THRONES

George R.R Martin’in kitabından uyarlanan ve David Benioff ile D. B. Weiss tarafından yaratılan fantastik dizi, 2011 yılında HBO’da yayın hayatına başladı ve büyük bir başarı yakaladı. Bu başarı gün geçtikçe katlanarak artıyor. Dizinin açılış müziği de büyük ilgi topluyor.

4) BLACK BOOKS

Black Books 2001 yılında yayınlanmaya başlamış bir İngiliz dizisi. 3 sezon ve 18 bölüm sürmüş olsa da başarılı bir durum komedisi olan dizinin açılış müziği de bir o kadar başarılı ve tadı damakta kalan cinsten.

5) HOW I MET YOUR MOTHER

Dizi CBS kanalında 2004’ten 2014’e kadar 9 sezon yayınlandı. Filmin yaratıcıları Carter Bays ve Craig Thomas 5 arkadaşın hayatını komedi olarak ele almıştır. Unutulmaz jeneriği ise;

6) SHERLOCK

Sherlock Sir Arthur Conan Doyle’ın romanlarının modern yorumu olan Britanya dizisi. Mark Gatiss tarafından var edilen dizi 2011 yılında yayına başladı. Devam edip etmeyeceği, edecekse de yeni sezonu ne zaman geleceği belli olmayan dizi hayranlarını üzse de giriş müziğine herkes aşina.

7) ROME

Rome HBO yapımı bir mini dizidir. 2005-2007 yılları arasında 2 sezon yayınlanmıştır. Diziyi izleyenlerin hala en beğendiği şeylerden biri oluyor jeneriği.

8) SENSE8

Sense8 Amerikan bilim kurgu ve drama dizisidir. 2015’te yayına girmiş ve 2 sezon yayınlamıştır. 3.sezonu iptal edilmesi üzerine Netflix büyük tepki görmüş ve kararını gözden geçirip başka bir çözüme gitmiştir. (Çözüm haberine de buradan ulabilirsiniz.)
Sense8 hem kendini hem jeneriğini kısa sürede seyircisine sevdirmiş bir dizi.

9) DEXTER

Dexter bir Amerikan drama dizisidir. Toplam 8 sezon sürmüş olan dizi 2006-2013 yılları arasında yayınlanmıştır. Polis departmanında çalışan bir seri katilin hikayesini anlatan dizinin jeneriği de fazlasıyla özgün.

10) WESTWORLD

HBO’da 2016 yılında yayına giren bilim kurgu dizisidir. İlk sezonunu başarıyla geride bırakan dizinin ikinci sezon onayını aldığı söylenmekte. İzleyicilerinin yorumlarına bakılırsa jeneriği de sıra dışı bulunuyor.

Müzikler vesilesiyle hafızamızı tazeledik ya da izlemediklerimize kulak verdik.
Keyifli dinlemeler.

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here