Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

Bazen evde tek başımıza yatakta yatıp düşünmek ister ve içe kapanırız. Bu düşüncelere genellikle arkadan açılan bir şarkı eşlik eder. Açtığınız şarkı bu düşünce yolcuğunda size eşlik eder, partneriniz olur. Bu ve bu gibi düşünce sekanslarının yoğun olduğu anlarda çalan şarkılar bazen sizi çok farklı yerlere götürebilir. Bazen bir anı anımsatarak ağlatır ya da güldürür. Bazen o şarkıda kendinizden bir parça bulursunuz ve içinizden ”Bu şarkı beni anlatıyor!” tarzı cümleler geçer. İşte bu anlarda Rex Orange County sizin bu yolculuğunuzdaki en güzel partnerlerden biri.

Jazz, neo soul, indie ve bedroom electronica gibi türleri birleştirerek insan duyguları kadar sofistike bir müzik icra eden Rex Orange County bir grup gibi gözükse de aynı Panic! At The Disco gibi tek bir kişiden oluşmakta. Gerçek ismi Alex O’Connor olan Rex Orange County, 4 Mayıs 1998’de Birleşik Krallık’ın kırsal bir bölgesi olan Hampshire‘de doğdu. 5 yaşında annesinin çalıştığı koroda müziğe başlasa da diğer sanatçılara nazaran müzik ile büyüdüğünü söylemek pek doğru olmaz. Müzik hayatına tam olarak 16 yaşında başlayan The Kooks, Adele, Jessie J gibi ünlü müzisyenleri mezun eden BRIT School‘da davul eğitimi almaya başladı. Burada pek çok enstrüman üzerine eğitim alan Alex, aynı zamanda ilk albüm çalışmalarına da bu okulda başladı.

2015 yılında yani daha 17 yaşındayken yoluna soyadındaki O.C harflerinden türettiği Rex Orange Country ismi ile devam etmeye karar veren veren Alex, UNO isimli ilk şarkısını ise 18 yaşında yayınladı. Aynı yıl içerisinde prodüktörlüğünün çoğunu üstlendiği Bcos U Will Never B Free isimli albümünü Soundcloud üzerinden yayınladı. Çalışmalarına ara vermeden devam eden Alex 2017’de de sürekli üretmeye devam etti. Apricot Princess isimli albümünü de bu sene içerisinde yayınlasa da aynı sene içerisinde hazırladığı Sunflower, Loving Is Easy ve Best Friend isimli tekli çalışmaları ile sosyal medya üzerinden hızlıca ünlenmeye başladı. Bu çalışmalar, sosyal medyadan gelen olumlu eleştiriler ve yoğun ilgi ile birlikte pek çok festivalden ardı ardına davet almaya başlayan Alex bir anda gündeme bomba gibi düştü. Bu sene de Reading&Leeds gibi dünya çapında ünlü olan festivallerde boy gösterecek Alex yeni albümü üzerinde çalışmalarını sürdürürken son olarak geçen günlerde Peter CottonTale‘in Forever Always isimli teklisine konuk oldu. Müzik hayatının daha başında olan Alex ilerleyen seneler içerisinde karşımıza daha çok çıkacağa benziyor.

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here