Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
2

Bir dönem insanını yabancı dizi ve program kültürü ile tanıştırmış olan kanal ve unutamadığımız dizilerini bilirsiniz. Yabancı dizinin yeni yeni kendini gösterdiği, insanların birbirlerine anlatırken övünerek ve büyük bir heyecanla anlattığı diziler…

Serimizin ikinci bölümünde akıllarda kalan kiminin Türk televizyonlarında uyarlandığı kiminin ise hafızalarımızda en güzel anılarda kaldığı dizileri sizler için derledik.

İlk yazımızı okumak için: Bir Döneme Damgasını Vurmuş Unutulmaz Cnbc-e Dizileri.

Dr. Who

Doctor Who, 1963 yılından beri yayınlanan BBC yapımı, Britanya bilim kurgu televizyon dizisi… Dizi; Doktor olarak bilinen, zamanda yolculuk yapan insansı dünya dışı yaratık olan bir Zaman Lordu’nun maceralarını anlatmaktadır. Televizyon tarihinin en uzun soluklu ve en başarılı bilim kurgu dizisi olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na geçen İngiliz menşeili Doctor Who 1963’ten bu yana devam etmesi ile günden güne hayran kitlesini de büyütmeyi başarmış kaliteli yapımlardan biri.

One Tree Hill

One Tree Hill, Mark Schwahn tarafından yaratılmış, türü dram olan bir gençlik dizisidir. ABD yapımı olan dizi, ilk defa 23 Eylül 2003 tarihinde ABD’deki The WB Television Network kanalında gösterime sunulmuştur. One Tree Hill kasabasının zıt uçlarında büyüyen Nathan ve Lucas’ın basket tutkuları ve aynı babaya sahip olmaları dışında çok az ortak yönleri var. Küstah ve kendine güvenen Nathan, lise basketbol takımının yıldızı ve zengin bir ailenin çocuğu. Sessiz, içine kapanık ve sokak basketbolunda efsanevi bir oyuncu olan Lucas ise çalışan, bekar bir annenin tek çocuğu. Olaylar ardı ardına gelişirken izlerken nefesleri tuttuğumuz unutulmazlardan.

Two And A Half Men

Two and a Half Men, 2006, 2007 ve 2008 yıllarında üst üste üç kez Emmy Ödülü’ne aday gösterilmiş televizyon dizisidir. Malibu sahilinin gözde bekarı, çapkın Charlie denize nazır yaşadığı dubleks evinde, bir reklam şirketi için bestelediği müziklerle geçimini sağlarken; bir yandan da, yalnız yaşadığı evinde her gece başka bir güzeli ağırlar. Fakat rüya gibi yaşamı, karısı tarafından terk edilen erkek kardeşi Alan (Jon Cryer) ve onun 10 yaşındaki oğlu Jake’in (Angus T. Jones) evine taşınmasıyla kabusa döner. Başta düzeninin bozulmasından şikayetçi olsa da kardeşi ve yeğeni ile yakaladığı aile havasını da içten içe sevmeye başlar.

Desperate Housewives

Umutsuz Ev Kadınları olarak Türk televizyonlarında da uyarlanmış Desperate Housewives, Marc Cherry tarafından meydana getirilen, ABC Studios ve Cherry Productions tarafından ise yapımı gerçekleştirilen Amerikan televizyon dizisidir. Dizi, kurgusal bir kasaba olan Fairview’teki Wisteria Lane’de geçmektedir.

Seinfeld

Seinfeld, Emmy Ödülü kazanmış, NBC televizyonunda 5 Temmuz 1989, 14 Mayıs 1998 tarihleri arasında yayımlanmış bir Amerikan sitkom. Toplamda 9 sezon yayımlanmıştır.

The Tudors

The Tudors, İngiltere’de 1 nisan 2007 ve 10 haziran 2010 tarihleri arasında yayınlanan İngiltere ve Kanada ortak yapımı bir tarihi dramadır. 16. yy. İngiltere’sinin kraliyet sarayının tüm görkem ve skandalları, Tudor hükümdarı VIII. Henry’nin hayatını inceleyen bu dizide yaşam buluyor.
Scrubs
Scrubs ABD yapımı bir komedi dizisidir. Yayınlandığı ilk günden beri sadık bir izleyici kitlesine sahiptir. Türkiye’de CNBC-e ve Dizi Smart kanallarında yayınlanmıştır.

Married With Children

Evli ve Çocuklu, ABD yapımı sitcom dizisi. Dizide Chicago’daki alt tabakadan bir aile olan Bundy ailesinin maceraları anlatılır. Baba Al Bundy başarısız bir ayakkabı satıcısıdır. Anne Peg son derece tembel ve alaycıdır. Zamanında her bölümünü soluksuz izlemiş, farklı ve bir o kadar da eğlenceli konusu ile unutulmazlar arasında.

24

24, Emmy ve Altın Küre ödüllü Amerikan aksiyon televizyon dizisidir. CTU adı verilen bir birimin, önceleri yöneticisi olan ancak daha sonra birimden ayrılan Jack Bauer’ı canlandıran Kiefer Sutherland’ın çevresinde dönen olayların işlendiği bir casusluk/aksiyon dizisidir.
Kaynak: 1
Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
2

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here