Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
10

Doğuş Yayın Grubu ve NBC Universal iş birliği ile Türkiye’de 2000 yılında yayın hayatına başlayan ve 2015 yılında yayın hayatına son veren Cnbc-e ve dizilerini unutmak hiç de mümkün değil.

Bir dönem insanını yabancı dizi ve program kültürü ile tanıştırmış olan kanal ve unutamadığımız dizilerini sizler için derledik.

Six Feet Under

HBO’nun unutulmaz dizisi Six Feet Under, 2001 ve 2005 yılları arasında ilgi ile izlenmiş diziler arasında. Türkiye’de Cnbc-e tarafından izleyiciyle buluşturulan Six Feet Under, 2007 yılında ekranlara veda etti. Bir cenaze evi işleten Fisher ailesinin, baba Fisher öldükten ve aile ‘bir araya’ geldikten sonra yaşadıklarını kara bir mizansen içinde anlatıyor.

How I Met Your Mother

Carter Bays ve Craig Thomas’ın yarattıkları “How I Met Your Mother” konu olarak, romantik başrol Theodore-Ted-Mosby’nin hayatının aşkı -eşiyle- tanışma hikayesini flashbacklerle anlatan sit-com tarzı 9 sezonluk bir dizi.

The O.C.

Unutulmaz replikleri ve bir dönem Türk gençliğine California hayali yaşatan bir gençlik dizisi. Türkiye’de de uyarlaması bulunan diziyi elbette Cnbc-e ile tanıdık.

Prison Break

Michael Scofield’ın, komplo kurularak hapse atılan kardeşi Lincoln Burrows’u kurtarmak için, hapishane planlarını, unutulmaz aşkını ve bitmek bilmeyen maceraları ile unutulmazlar arasında.

South Park

South Park, 1997 yılından itibaren yayınlanmakta olan ABD yapımı animasyon komedi dizisi. Yaratıcıları Trey Parker ve Matt Stone’dur. 20. sezonu ile hala yayın hayatına devam eden diziyi Cnbc-e’de sansürlü hali ile izledik.

Merlin

Orta çağ, Kral Arthur ve Merlin ile tanışmamıza vesile olan, dönem neslinin yabancı dizi alışkanlığı kazanmasını sağlayan en güzel dizilerden. Genç büyücü Merlin‘in kaderi doğduğunda yazılmıştır. Onun görevi her ne olursa olsun Kral Arthur’un canını korumaktır. Ancak bu o kadar kolay olmayacak. Çünkü Camelot‘ta büyü yapmak suçtur ve cezası ölümdür. Macera dolu bölümleri ile izlediğimiz keyifli dizilerden.

2 Broke Girls

Max ve Caroline’ın hayalleri ve zekice sürüp giden diyalogları arasında kaybolduğumuz bir diğer harika dizi ise 2 Broke Girls. 2011-2012 sezonunda Amerikan CBS televizyonunda yayınlanmaya başlayan televizyon dizisi. Dizi sit-com türünde bir komedi dizisidir. Michael Patrick King ve Whitney Cummings tarafından Warner Bros. Television için yaratılmıştır. İş dışında hayal kurmaya vakti olmayan Max ile o güne kadar tüm hayalleri anında gerçeğe dönüştürülmüş Caroline’ın ortak hayallerinin peşinden koşma hikayesini anlatıyor.

The Simpsons

The Simpsons, Matt Groening tarafından Fox Broadcasting Company için yaratılan animasyon televizyon durum komedisidir. Dizi, Homer, Marge, Bart, Lisa ve Maggie’den oluşan orta sınıf bir Amerikan ailesinin satirik bir parodisidir.

House Of Anubis

Cnbc-e, Nickelodeon kuşağı ile tanıdığımız bir grup gencin başlarına gelen mistik olayların yer aldığı eğlenceli gençlik dizilerinden. House Of Anubis, ABD, İngiltere ve Belçika ortak yapımı bir televizyon dizisidir. Het Huis Anubis dizisinden uyarlanmıştır. Hans Bourlon ve Gert Verhulst ortaklaşa yapımıdır.

Chuck

Chuck, aksiyon-komedi türünde bir Amerikan televizyon dizisi. Ülkemizde hatırı sayılır kitleye ulaşan Chuck, elbette unutulmazlar arasında. Yazar ve yapımcı Josh Schwartz ve Chris Fedak ortak ürünü olan diziye ismini veren karakter, Chuck Bartowski, California’da Buy More isimli bir elektronik marketinde bilgisayar teknisyeni olarak çalışmaktadır. Chuck, Stanford Üniversitesinde okurken oda arkadaşı Bryce’ın söylediği bir yalan üzerine üniversiteden atılmıştır. Aynı Bryce CIA ajanı olmuştur ve yıllar sonra Chuck’a bir e-posta gönderir. CIA hem de NSA‘ya ait birçok önemli belgenin bulunduğu dosya Chuck!ın beynine kopyalanır. Bu andan itibaren Chuck Amerikan devletinin vazgeçilmez bir parçası olur.

Kaynak: 1

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
10

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here