Daha önceleri Rune RK, Rune, Enur ve Ink & Needle gibi farklı sahne adlarını kullanmış ve asıl adı Rune Reilly Kölsch olan Danimarkalı tekno müzisyen Kölsch‘ün 6 Temmuz’da 100% Studio’da gerçekleşen konserinin dinleyicileri arasında Listenary Ekibi olarak biz de vardık. Elektronik müzikle dolu bu geceyi sizlerle paylaşıyoruz…

Saat 23.00’da kapı açılışından hemen sonra başlayan etkinlikte Kölsch’den önce Türk DJ Vildan Gündüz ile elektronik müziğin etnik tınılarıyla buluştuk. Etkileyici tiz ve baslarıyla gece için güzel bir warm-up sunan sanatçı, sahne dekoruyla da renkli bir atmosfer yaşattı. Aynı zamanda yaptığı müzikten aldığı keyfi, bunu insanlarla paylaşmanın verdiği hazzı yüzünden anlayabiliyorduk ve bizce bunu dinleyiciye yansıtabiliyor olması dinleyici için konseri daha keyifli bir hale getiriyor.

Vildan Gündüz’ün yaklaşık iki saat süren acid techno parçalarından oluşan performansının ardından sahneye çıkan Kölsch coşkuyla karşılandı ve pop, caz ve metal türlerdeki parçaların teknoya uyarlanmış halleriyle gecenin ritmine hız kattı.

Çaldığı gece kulüpleri arasında Berlin’in en ünlü gece kulüplerinden Berghain da olan, Eiffel Kulesi’ne kurduğu setle dinleyicilere benzersiz bir deneyim yaşatan, Tomorrowland sahnesinde de yer almış olan Kölsch’ün yayınlanmış başarılı üç albümü var. 2014 yılında Coldplay‘in “A Sky Full of Stars” parçasına yaptığı remiksi de büyük bir beğeni topladı ve müzik dünyasında adını daha da duyurması için güzel bir adım oldu diyebiliriz.

Etkinliğe katılan ekip olarak tekno müziğe hayli uzak olan ve biraz merak biraz tereddütle yaklaşmış olan bizler çıktığımızda tamamen farklı düşüncelerdeydik. Biri dünya çapında biri henüz ülke çapında başarılı olan DJ’ler açıkçası biraz fikrimizi değiştirdi diyebiliriz. Aramızda eskiden tekno müziğe yüzünü ekşitenler konserden sonra biraz araştırmayla kendilerine küçük bir tekno liste bile hazırladılar.

Gerçekten keyifli bir etkinlikti. Listenary ekibini bu özel geceye davet eden Zorlu PSM ve 100% Studio ekibine teşekkür ediyoruz.

Umarız Kölsch tekrar gelir ve içinizde dinlemeyenler varsa dinleme fırsatı bulur. Şimdi sizlere Kölsch’ten keşfetmeniz için birkaç parça ve etkinlikte çektiğimiz birkaç videoyu bırakıyoruz. Keyifli dinlemeler!

Vildan Gündüz

Kölsch

Coldplay- A Sky Full of Stars (Kölsch Remix)

Kölsch – Grey

Kölsch – Push

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here