“Kişiselleştirme” son zamanlarda artık neredeyse bütün sektörlerde, özellikle de pazarlama ve reklam sektöründe sıklıkla duymaya başladığımız bir kelime. İspanyol merkezli giyim ve aksesuar markası olan Zara, geçtiğimiz günlerde yeni bir çalışmaya imza atarak kişiselleştirme furyasına katıldı.

Yeni “Düzenlenmiş Serisi” ile çeşitli ürünlerin belirli yerlerine sınırlı harf sayısı ve farklı renk&font seçenekleri ile kelime ve kelime öbekleri yazmanıza imkan tanıyor.

Denim ve pamuklu olmak üzere 28 parçadan oluşan koleksiyon aynı zamanda Zara’nın sürdürülebilirlik çabalarının bir parçası. Zara, 2025 yılına kadar tüm koleksiyonlarda sürdürülebilir kumaşları kullanmayı planlıyor. Özellikle de %100 sürdürülebilir pamuk ve nevresim ve %100 geri dönüştürülmüş polyester kullanan koleksiyonlar oluşturmaya kararlı. Zara ayrıca, 2025 yılına kadar tesislerinden sıfır çöp atığı almayı ve bunun yanı sıra mağazalarında, dağıtım merkezlerinde ve karargahlarında %80 yenilenebilir enerjiye sahip olmayı planlıyor.

Yeni Zara Edited koleksiyonu kadın, erkek ve çocuklar için eşyalar içeriyor. Seri geri dönüştürülmüş pamuktan, biyolojik çeşitliliği koruyan doğal olarak yetiştirilen pamuktan veya su tasarrufu işlemleriyle yetiştirilen pamuktan yapılıyor.

Büyük boy denim ceketlerinden, cüruflu kazaklarından ana kotlarına kadar her şeyi kişiselleştirebilirsin. Her parça 11 karaktere kadar özelleştirilebilir. Dikişli kelimenizin görünmesini istediğiniz yeri seçebilirsiniz. Zara hem ön hem de arka dikiş sunar, ancak ürün sayfası nakış işlemenizi yapabileceğiniz yerleri sınırlar. Örneğin düzenlenen denim yeleği, cümlenizi arkaya, omuz bıçaklarının arasına veya önden göğüs cebine dikmenizi sağlar.

Kararsız olanlar için, ürün sayfasının “Düzenle” penceresi, kıyafetinizi gerçek zamanlı olarak dönüştürmenize olanak tanır. Seçtiğiniz kelimeyi yazdığınızda, ifade otomatik olarak penceredeki giyim eşyası üzerine işlenir.

Koleksiyonu ve özellikle markanın 2025 hedeflerini destekliyor, dönüştürülebilir modada farklı birçok markayı da görmek istiyoruz. Koleksiyonun Türkiye’ye gelmesini dört gözle bekliyoruz.

Kaynak

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here