Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
21

Günümüz şarkılarından sıkıldıysanız gelin sizinle geçmişe doğru güzel bir yolculuk yapalım ve 80’lerde duralım. Şüphesiz en güzel, en nostaljik şarkıların yer aldığı bir dönemdi 80’ler. Her şeyin daha özgür, daha saf ve samimi olduğu yıllar. Bu duyguların şarkıya yansıttıkları notalar ise oldukça etkileyici. Herkesin zaman zaman “Keşke geçmişte yaşasaydım.” diye düşündüğü anlar vardır. Eğer siz de bu insanlardan biriyseniz sözü fazla uzatmayalım ve sizi 80’lere ışınlayabilecek 5 şarkıyla baş başa bırakalım.

1. Modern Talking – Brother Louie

Giyimleri, saçları ve klipleriyle 80’lere en çok yakışan Alman grubu, Modern Talking. Biz sizin için Brother Louie adlı şarkılarını seçtik fakat 80’ler ruhunu yaşamak istiyorsanız Cherry Cherry Lady, Atlantis Is Calling, Geronimo’s Cadillac şarkılarını da listenize ekleyebilirsiniz.

2. Alphaville – Forever Young

Yüzünüzde tatlı bir tebessüm hafif de kırık bir kalp ile hatırladığınıza eminiz bu şarkıyı. Hele ki 80’leri başından sonuna bilen insanlar için yeri çok daha ayrıdır. 80’ler listesi yapıp da Forever Young’ı eklememek imkansız olurdu ama biraz daha 80’ler ruhunu yaşamak isterseniz sizi bu şarkının hemen arkasından Big In Japan ve Sounds Like a Melody‘e doğru yönlendirebiliriz.

3. A-ha – Take On Me

İnsanın içini ısıtan, mekan fark etmeksizin dans etme isteği uyandıran 80’ler harikası bir şarkı daha. İsveçli pop grubu A-ha‘nın en güzel eseri desek yanlış olmaz. Klibi de bir o kadar güzel ve anlamlı. İçinizde biraz bile geçmişe özlem duyuyorsanız kesinlikle listenize eklemeniz gereken şarkılardan biri Take On Me.

4. Starship – Nothing’s Gonna Stop Us Now 

Yukarıdaki 3 şarkı kadar popüler olmasa da 80’ler ruhunu dibine kadar yaşatan enfes bir şarkı Nothing’s Gonna Stop Us. Şarkı sözlerinin mükemmeliğine değinmiyoruz bile…

“and we can build this dream together
standing strong forever
nothing’s gonna stop us now
and if this world runs out of lovers
we’ll still have each other
nothing’s gonna stop us, nothing’s gonna stop us”

5. Opus – Live is Life

Avusturyalı Opus grubunun 1984 tarihli efsane parçası Live Is Life. Çoğu insan tarafından da Life Is Life diye bilinen bir şarkıdır ayrıca. Bu şarkının stüdyo kaydı yoktur çünkü grup aslında playback yapılarak söylenen şarkıları protesto eder. 80’ler denince akla gelen şarkılar listesinde başı çektiğine de hiç şüphemiz yok. Keyifli dinlemeler dileriz!

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
21

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here