Yüzüklerin Efendisi dizisinin ilk sezonu çekim aşamasındayken ikinci sezon hazırlıkları da başladı. Dizinin iki sezonunun peş peşe yayımlanacağı açıklandı.

Dizinin ilk sezonunun prömiyer tarihi tam olarak açıklanmazken 2021’de yayınlanması bekleniyor. İkinci sezonu ise ilk sezondan sadece 4-5 aylık bir aradan sonra yayınlanacak.

Yeni diziyle ilgili fazla bilgi verilmezken dizi hakkında sadece Yüzüklerin Efendisi’nin uyarlandığı ilk kitap olan The Fellowship of the Ring’den önceki olayların konu edileceği biliniyor.

Dizinin kadrosunda şimdilik İngiliz oyuncu Will Poulter, Avustralyalı oyuncu Markella Kavenagh ve Game of Thrones’ta Benjen Stark’ı canlandıran İngiliz oyuncu Joseph Mawle’ın olduğu açıklandı.

J.R.R. Tolkien tarafından yazılan, filme uyarlanarak Hollywood’da en yüksek gişe hasılatına ulaşan Yüzüklerin Efendisi’nin dizi versiyonunun çekimleri Yeni Zelanda’da başladı. Dizi, gelmiş geçmiş en büyük bütçeli yapım olmaya aday. 1.3 milyar dolar olarak belirlenen bütçeyle dizinin bugüne kadarki en pahalı yapım olacağı belirtiliyor.

Kaynak: 1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here