Gün geçtikçe kullanıcı sayısını kat kat artıran YouTube, mobil cihazlarda kullanıma sunduğu özelliği masaüstüne getirmeyi planlıyor. Peki nedir bu özellik, şimdi ayrıntılara geçiyoruz.

PiP özelliği mobil platformlarda bir süredir zaten kullanılıyordu ve bu özellik oldukça ilgi görmüştü. YouTube ekibi, kullanıcıların geri bildirimlerini dikkate almış olacak ki, özelliği masaüstüne de taşımaya karar verdi. Peki nedir bu PiP özelliği? Açılımı Picture in Picture olan özellik, Türkçe’ye resim içinde resim olarak çevriliyor ve aslında çeviri, özelliği büyük ölçüde belli ediyor.

 

Bu özellikte resimden anlaşılacağı üzere; herhangi bir video izlerken aynı zamanda gezinmek isterseniz, aynı mobilde olduğu gibi video ekranınızın sağ alt köşesine konumlandırılıyor ve video bir taraftan oynarken siz de istediğiniz gibi gezinebiliyorsunuz. Buradan da daha özgür bir kullanım sağladığı çıkarımını yapabiliyoruz. Masaüstü için henüz test aşamasında olan PiP özelliği, yakın zamanda daha işlevsel bir şekilde kullanıma sunulacak. Bekliyoruz!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here