Dün öğleden sonra San  YouTube genel merkezinde gerçekleşen silahlı saldırı sonucu birden çok yaralı var. San Mateo İlçesi Şerif, 901 Cherry’de YouTube kampüsünde San Bruno Polisi’ne yardımcı oluyor.

Bir tanık olayın çok hızlı gerçekleştiğini ve binanın içinde ve dışında silah seslerinin olduğunu söylüyor. SF Genel’de üç ila beş hasta tedavi ediliyor. Dört ila beş hastada Stanford Üniversitesi Tıp Merkezi’nde bekleniyor.

YouTube çalışanlarının da Twitter üzerinden duyurduğu olayda bilinmeyen bir nedenden ötürü genel merkezin olduğu kampüste erkek bir saldırganın ateş açtığı belirtiliyor. Bazı çalışanlar merdivenlerde kan izlerinin olduğunu ifade ediyor.

1700 kişinin çalıştığı kampüse onlarca ekip otosu ve ambulans yönlendirilmiş durumda. Polis saldırgana karşılık vermeye başladı. Binadaki çalışanların ise tahliye edilmeye başlandığı bildirildi. Çalışanlar elleri havada dışarı çıkarak polis kontrolünden geçiriliyor. Halka bölgeden uzak durmaları konusunda çağrı yapılıyor.  Google ve YouTube kısa süre sonra açıklama yapacak.

San Bruno Şehri Yöneticisi Connie Jackson’a göre, halk için şimdiki bir tehdit yok. Jackson, KTVU’ya “Durum ele alınıyor. Bu duruma müdahale etmek için yeterli polis müdahalesine sahibiz. Halk, bölgeden uzak durmalı” diyor.

 

Kaynak: 1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here