Onu anlatmaya ne kadar çabalasak da bir şekilde eksik kalacağını bilerek başlıyoruz aslında bu hafta söze, çünkü o “Selda Bağcan“… Türk halk müziği ile anadolu rock müziği harmanlayan, protest müziğin ülkemizdeki en başarılı örneklerine imza atan ve dünyada bizi birçok festivalde başarı ile temsil etmiş, Türk müzik tarihine adını altın harflerle yazdırmış bir müzik insanı!

1948 Muğla doğumlu Havva Selda Bağcan, müzik hayatına 1970’li yıllarda başladı aslında. Müziğe saygının daha fazla olduğu, plakların kulaklarımızın pasını sildiği bu dönemde ilk 45’liğini 1971 yılında çıkardı. Sonrasında zaman içerisinde o hep bildiği yoldan ve yaptığı işin en iyisi olmaya devam ederek ilerledi. Birçoğumuza türküleri sevdirdi ve örnek teşkil etti.

2017 yılında çıkan “Selda Bağcan Remix” albümü ise Bağcan’dan yıllardır dinlediğimiz ve sevdiğimiz şarkılara Acid Pauli & Jamie, Hey Douglas, Doğukan Manço gibi ünlü isimlerin kendi yorumlarını katıp bir nevi günümüz uyarlamaları yapmalarından doğdu. Albüm bizlere bir kez daha müziğin durağan olmayan yapısını ve farklı tarzların birleşiminden doğabilecek nefis uyumlu işlerin varlığını kanıtladı aslında.

Şimdi sizleri Selda Bağcan’ın muhteşem sesi ve bu mükemmel albüm ile baş başa bırakıyoruz, keyifli dinlemeler!

  1. Katip Arzuhalim -Acid Pauli & Jamie Remix
  2. Yine Haber Gelmiş – CAFI Remix
  3. Gesi Bağları – İpek İpekçioğlu Remix
  4. Dam Üstüne Çul Serer – Ambassadors Remix
  5. Karlı Dağlar – Moguz Remix
  6. Nem Kaldı – Catwork Remix
  7. İnce İnce – Hey Douglas Remix
  8. Yaz Gazeteci – Kozmonotosman Remix
  9. Ziller ve İpler – Doğukan Manço Remix
  10. Ben Yana Yana – Fattish Remix

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here