Video oyunları son yıllarda hızını kesmeden grafik bakımından veya konu bakımından olsun farklılaşmaya ve gelişmeye devam ediyor, fakat konular ne kadar değişse de değiştirilmesi imkansız olan şeylerden biri de tabii ki aşması zor Bölüm Sonu Canavarları. Kabuslarımıza girip bizi uyandıran, konsollarımıza en az bir hafta el süremememize neden olan 10 Korkutucu Boss’u sizin için derledik.

  1. Nemesis (Resident Evil 3: Nemesis)

Umbrella şirketinin başa bela olan Biyolojik Silah deneyleri sırasında ortaya çıkardığı bu iri yarı abimiz iki-iki buçuk metre boyunda bir süper gelişmiş bir zombi, oyunun her anında acaba burda da çıkacak mı? diye bizi ürkütmüş, arkamıza bakmadan koşmamıza sebep olmuş,karşımıza çıktığında mermilerimizi bir bir tüketmiş olan Nemesis; her şeyi yok etmeye yemin etmiş devasa bazukasıyla orayı burayı patlatan Unutulmaz Boss’ların arasında listenin ilk sırasında yerini alıyor.

2. High Lord Wolnir (Dark Souls 3)

Lanetli Bir şarap kupasına dokunduğunuzda serbest kalan bu lanetli devasa ortaçağ iskeleti ni öldürmenin tek yolu kollarındaki bileklikleri yok etmek. Eğer bunu yapamassanız kollarını dört bir yana savurarak sizi o kupaya dokunduğunuza pişman edecek olan bu korkunç karanlık yaratık, yenmesi en güç bölüm sonu canavarlarından olduğu için listemizin 2. sırasında

3. Walter Sullivan (Silent Hill 4 )

Adını ilk olarak Silent Hill 2’de bir apartman çöplüğünde bulunan bir gazete küpüründe bulduğumuz bu seri katil en son 7-8 yaşlarında bir çift masum kardeşi öldürmüş, sonra yakalanıp hapishaneye konulmuş ve orada boğazına soktuğu kaşıkla kan kaybıyla intihar etmiştir. Fakat ruhu cezalandırılan bu bossla Silent Hill 4’te korkunç bir odada karşılaşırız.Ruhunun bir yansımasıyla bize saldıran bu lanetli ruh en ürkütücü bölüm sonu canavarları arasında 3. sırayı alıyor.

4. Keeper-Kutu Kafa ( Evil Within)

Elinde koca bir çekiç taşıyan bu kasap kıyafeti giymiş kutu kafalı acımasız yaratık, Silent Hill’in ünlü Pyramid Head karakterinden esinlenilmiş gibi gözükse de bize Pyramid Head’den çok daha korkunç anlar yaşatarak ustasını geçiyor ve listemizin 4. sırasına oturuyor. Ölüm Sahnesi bile bir dönem en kötü kabusumuz olmuştu.

5. Lost Sinner ( Dark Souls 2)

Orasından burasından böcekler çıkan bu zincire vurulmuş günahkar abimiz ürkütücü görünümü ile kolundaki zincirlerine rağmen bize ölünümüne saldırması ve aşırı hızlı olması nedeniyle listemizin 5. sırasında.

6. Pyramid Head ( Silent Hill 2)

Piramit şeklinde bir miğfere ve devasa bir Palaya sahip olan bu insanımsı yaratık Silent Hill Kasabasında canlı kalmış her şeyi yok etmek için peşimize düşen yavaş fakat bir vuruşuyla insanı ikiye bölen amansız bölüm sonu canavarlarından biri. Play Station 2 ilk çıktığında bizi epey ürkütmüştü bu yüzden listemizin 6. sırasında

7. The Sorrow (Metal Gear Solid: Snake Eater)

Ölü ruhları çağırıp bize türlü halüsinasyonlar gördüren psişik güçlere sahip olan bu abimiz ise bizi fiziksel olarak olmasa da sahte “Game Over” ekranı vermesiyle korkutup epey uğraştırması nedeniyle oyun tarihinin en korkunç bossları arasında 7. sıraya oturuyor.

8. Eddie Gluskin: The Groom (Outlast: Whistleblower)

Tımarhane kaçkını bu çift kişilikli sapık seri katil gerçek aşkı bulmak için erkeklerin genital organlarını kesip onları genital mutasyona uğratmak için türlü deneyler yapıp, sonrasında “Gerçek aşkım değilsin” diyen amansız bir katil, ondan köşe bucak saklanabilmek için soğuk terler döktüğümüz bu hasta ruhlu abimiz listemizin 8. sırasında.

9. Marguerite Baker (Resident Evil 7)

Resident Evil serisinin en son oyunundaki yamyam ailenin bir üyesü olan bu kadın karakterin aslında bir biyolojik silah olduğunu öfkelendiğinde farkediyoruz. Ağzından böcek çıkaran, ve dört ayaklı bir yaratığa dönüşüp duvarlara tırmanarak bize saldıran bu zombi benzeri böcek kraliçesi iğrençliğiyle listemizin 9. sırasında kendine yer buluyor.

10. Laura Creature (Evil Within)

Halka Filmindeki Samara’yı anımsatan bu 4 kollu kadın yaratık kollarının üstünde duvardan duvara atlayarak bizi öldürmeye çalışıyor. Kadın yaratıkların çoğu oyunda erkek yaratıklardan daha korkutucu olması, onları korku unsurunun temel ögesi yapıyor. Laura Creature’da bize epey korku dolu anlar yaşatmış olmasıyla listemizin 10. sırasında.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here