Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
11

Şimdilerde Show Tv ‘de yayımlanan Çukur dizisinde, deli dolu, dik kafalı, enerjisi yüksek olan, Sena Koçovalı karakterini canlandırmaktadır. Gelin Başarılı ve güzel oyuncuyu birlikte tanıyalım.

Dilan Çiçek Deniz 28.02.1995 tarihinde Sivas’ta dünyaya gelmiştir. Annesi ve babası öğretmen olan güzel oyuncu, lise döneminde tiyatro eğitimi almaya başlamıştır. Şiire de ilgisi olan Deniz, 15 yaşında ”Güneşi Annem Sanırdım” adında ilk şiir kitabını çıkarmıştır. Lisede 3 yıl tiyatro eğitimini aldıktan sonra, 17 yaşında Liselerarası Tiyatro Yarışması’na katılır ve Oyunculuk Ödülü’ne layık görülür.

Ege Üniversitesi’nde Karşılaştırmalı Edebiyat bölümünde okuyan Deniz, bir yandan ailesine katkıda bulunmak amaçlı modellik yapmaya başlamıştır. 2014 yılında Elidor Miss Turkey yarışmasına katılarak 2. olmuştur. Ardından 2015 yılında ise Miami’de düzenlenen Kainat güzellik yarışmasında ülkemizi temsil etmiştir.

İlk olarak 2015 yılında ”Tatlı Küçük Yalancılar” dizisinde Ebru rolünde kamera karşısına geçti. Daha sonra yapımcı ve yönetmenlerin dikkatini çeken Dilan Çiçek Deniz; Kanal D’de yayımlanan ve bir sezona damgasını vuran dizi Güneşin Kızlarında ”Elif” karakterine hayat vermiştir.

2016-2017 yılları içinde ”Bodrum Masalı” dizisinde ”Su Ergüven” karakterini canlandırmıştır. Aynı sene içerisinde Pantene Altın Kelebek Ödülü’nde Yıldızı Parlayanlar kategorisinde ödüle layık görülmüştür.

Son olarak ”Çukur” dizisinde “Sena Koçovalı” karakterini canlandırmaktadır. Oyunculuğuyla izleyicilerin övgülerini ve beğenilerini toplamaya devam etmektedir. Umarız yıldızı parlamaya devam eder.

Dilan Çiçek Deniz’in Oynadığı Diziler

Çukur / Sena / 2017-
Bodrum Masalı / Su Ergüven  / 2016 – 2017
Güneşin Kızları / Elif / 2015
Tatlı Küçük Yalancılar / Ebru / 2015
Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
11

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here