Senarist Önder Çakar, filmin ünlü sahnesinde oyunculara uyuşturucu verildiğini söyledi. Gemide filminin oyuncularından Yıldıray Şahinler, filmde oyunculara haberi olmadan uyuşturucu verildiği yönündeki iddialara ilişkin olarak açıklamada bulundu.

Şahinler, “Haberim olmadan kimse bana uyuşturucu falan veremez. Gemide filminin çekimlerinde de böyle bir şey asla olmadı” dedi.

140journos‘un “nabıcaz be kamil“ isimli videosuna konuşan senarist Önder Çakar, filmin ünlü sahnesinde esrar kullanıldığını söylemişti.

Şahinler, uyuşturucu iddialarına dair kişisel Instagram hesabından bir paylaşımda bulundu.

İddiaları reddeden Şahinler, şunları kaydetti:

“Gemide filminde oynadığımız bir sahneyle ilgili, haberimiz olmadan bize uyuşturucu verildiği iddiası hayal ürünüdür. Bırakın uyuşturucu maddeyi, kariyerim boyunca sahneye sarhoş çıkmadım. Haberim olmadan kimse bana uyuşturucu falan veremez. Gemide filminin çekimlerinde de böyle bir şey asla olmadı. Söz konusu sahnede yaptığı her şeyi önceden tasarlayıp prova ettim ve yönetmenimle konuştum. Her gülüş, her bakış benim tasarımımdır. Benim sanat eserimdir. Kamuoyuna saygılarımla.”

View this post on Instagram

Kamuoyuna duyurulur.

A post shared by Yıldıray Sahinler (@yldrysahinler) on

Filmin Serdar Akar ile senaristliğini üstlenen Çakar, bir sahnede oyunculara haberi olmadan gerçek uyuşturucu madde verildiğini söylemişti. Kült yapımlar arasında sayılan 1998’de yapımı film, dört gemi mürettebatın macerasını anlatıyor. Filmde İstanbul Laleli’de parasını çaldıran boksörün gemi kaptanına durumu anlatması ile gelişen olaylar işleniyor.

Kaynak

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here