Kışın gelmesi en çok film izlemeyi sevenlerin işine yarıyor çünkü havalar karanlık oluyor ve battaniyeyi üstünüze alıp bir fincan kahve içerek izlediğiniz filmlerin tadını unutmak mümkün olmuyor. Sanki evren sizi sadece oturup tüm gün film izlemeye itiyor. Bu günlerde de karşımıza sık sık çıkan filmler tabii ki Noel filmleri! Bu da demek oluyor ki; yeni yıl geliyor. Büyük umutlar ve hayaller kurarak girdiğimiz 2018’le vedalaşmaya sayılı günler kaldı. Sinemada, yeni yıl ve Noel hakkında film izlemek isteyenler için alternatifler de haliyle çok fazla ve değişken. Biz, size bu listede izleyebileceğiniz yeni yıl ve Noel temalı romantik/komedi filmlerinin 5 tanesinden bahsedeceğiz. Buradan ”The Holiday” filmine de selam yollayalım. Listeye koymadığımızı ama çok kaliteli işlerden biri olduğunu söyleyelim. Şimdiden keyifli seyirler ve herkese mutlu yıllar!

1. New Year’s Eve

Yılın son gecesinde, New York’ta yaşayan çiftlerin ve yalnızların hayatların kesişmesini anlatan New Year’s Eve, oyuncu kadrosuyla son derece iddialı. Yönetmenlik koltuğunda Pretty Woman, Runaway Bride gibi klasikleşmiş romantik komedilerin yönetmenliğini yapmış olan Garry Marshall oturuyor. Robert De Niro, Ashton Kutcher, Zac Efron, Jessica Biel, Sarah Jessica Parker, Jon Bon Jovi gibi yıldızları oyuncu kadrosunda bulunduran film, izleyene yeni yıl ruhunu kesinlikle aşılıyor!

2. The Family Stone

Özel günlerde buluşan klasik bir Amerikan ailesi olan Stone ailesinin Noel için bir araya gelmesini anlatan içinizi ısıtacak bir filmle karşınızdayım. Everett (Dermot Mulroney), sevgilisi (Sarah Jessica Parker) Meredith’i, Noel tatilinde ailesiyle tanışmaya götürür. Noel günü, sevgilisine evlenme teklifi edecektir. Bu fikrini annesi Sybil’le (Diane Keaton) paylaşır ve yardım ister ancak Stone ailesinin tarzı o kadar bohemdir ki Meredith’le nasıl anlaşacakları konusunda bir fikirleri yoktur. Yönetmenliğini Thomas Bezucha’nın üstlendiği The Family Stone, güçlü oyuncu kadrosuyla ve kaliteli senaryosuyla ön plana çıkıyor. Komedi yönü ağır basmasına rağmen içinde çok güzel bir dramı da bulunduran The Family Stone, içinizi ısıtacak bir Noel filmi.

 

3. A Christmas Prince

Kral olmaya hazırlanan Richard’la (Ben Lamb) ilgili bir haber yapmaya çalışan Amber (Rose Mclver), prensin kardeşi Emily’nin (Honor Kneafsey) öğretmeni olarak saraya girer. Emily’le kurduğu bağ Richard’ı etkiler ve bunun da yardımıyla aralarında romantik bir ilişki başlar. Çok güzel bir romantik komedi seyir zevki sunan A Christmas Prince’ın, izlemek isteyenler için ikinci filmi A Christmas Prince: The Royal Wedding Kasım sonu Netflix platformuna eklendi.

4. Four Christmases

Tanıştıkları günden beri her Aralık’ın 25’inde, güneşli ve egzotik bir yerde tatil yapan Brad ve Kate bu sene için de biletlerini almışlardır. Ancak beklenmeyen bir durum oluşur ve hava şartlarından dolayı uçakları kalkmaz. Bu şansız çiftimiz San Francisco’da kısılıp kalırlar ve baş etmek zorunda oldukları aile fertleri vardır. Başrollerinde Reese Witherspoon ve Vince Varghn’ın bulunduğu Four Christmases, yeni yıl için planlar yapmış ama belirli sebeplerden dolay gidemeyenlerin halini anlatan bir film.

 

 

5. Love Actually

Bu filmi diğerlerinden birazcık kayırdığım için en sona koydum çünkü herkesin izlemesi gereken çok güzel bir film. Noel’e 4 hafta kala başlayan ve Noel’e kadar devam eden 10 farklı hikayeyi anlatan filmin oyuncu kadrosunda yok yok. Hugh Grant, Liam Neeson, Colin Firth, Laura Linney, Emma Thompson, Alan Rickman, Keira Knightley gibi başarılı oyuncuları izleme fırsatı bulduğumuz Love Actually, aşktan asla kaçılamayacağını anlatan ve Noel ruhu için birebir olan bir film.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here