Kimi rol aldığı karakterler, kimi müziği ile kalbimize taht kurmuş. Fakat makus talih mi yoksa varılacak yolların geçildiği aşamalardan yalnızca biri mi bilinmez, nice sanatçının kaderidir bir zamanlar yer aldığı reklam filmleri. Onlar ister miydi böyle olsun? Belki de isterdi. Nitekim acemilik zamanlarından kalma reklamlar hafızalardan silinmiş olsa da internet denilen kara deliğe hapsolmuş durumda. Toy zamanların acemi oyunculuğu, geçişler, görüntü kalitesi derken amacının dışında güldüren reklam filmleri ile hem maziyi hatırlamaya hem de eğlenmeye ne dersiniz?

Haydi içeriğe 🙂

1) Bihter ah Bihter…Ha kendini değil de bizi vuraydın ya!

2. Eski reklamların birçoğunda gerçekçi durmayan, aşırı gülüş ve mimikleriyle görüyoruz ünlüleri. Flash TV oyuncuklarını anımsatmıyor mu sizce de? Her şeye rağmen gülümseyerek ”Bir devir böyle geldi geçti” demek düşüyor bize.

3.”Filli Boya’nın reklam filminde bir ben yer almamışım” diyorsan, sen de bizdensin. Zira kimler yok ki… Aklımızın bir köşesine filli boyanın bu reklamlara ayırdığı bütçe merakı düşerken, unuttuğumuz nice ismi de görerek hatırlamış oluyoruz.

 4. Sırada kahkahalarla izleyeceğiniz reklam filmlerinin bir kolajı bulunmakta. Kimler mi yer alıyor? Ali Desidero, Cüneyt Arkın, Kadir İnanır…

5. Fazla söze hacet yok. Video başlığından da anlaşılacağı üzere: Beyin Yakan Reklam Filmleri İle Ünlüler

(Dikkat! ”Sen de mi Brütüs?” etkisi yaratır.)

6. ”Nedennnn…nedennn” diye haykırmaya çok müsait değil mi?  Ah be Tarkan…

7. Geldik listemizin en acayip, en tezat reklamına. Hani gülseniz mi ağlasanız mı bilemezsiniz ya. İşte bu da öyle bir etki bırakıyor. Ne derler bilirsiniz:

”Out of the frying pan and into the fire” (Durum daha da kötüye gidiyor)

8. Halit Ergenç’in internet yatırımcılığına olan büyük ilgisi – ailesinin onu çekip kurtarmaya çalışması – klavye kablosunun kasadan bir türlü ayrılmayışı – kozmoz – sürekli büyüyen evren-bizim buraya nasıl geldik?

9. Emre Kınay’ın her an arabesk/fantezi tadında eser seslendirecekmiş imajı veren saçları ile yer aldığı banka reklamı.

 10. Cansu Dere’nin yer aldığı, Yeşilçam tadındaki deterjan tanıtım filmi.

Yazımızın sonuna geldik. Soruyoruz o halde:

Yıkıldık mı?

Hayır…

Bir sonraki yazıda görüşünceye dek sanat ile hür, sanat ile özgün kalın efendim.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here