2012 yılında yayınladıkları İlk Ateş EP’leriyle adlarını yerli sahnede duyuran Papyon’un vokalisti Yiğit Atilla, ilk solo çalışması Beni Severdin’i yayınladı!

Sony Music etiketiyle yayınlanan Beni Severdin’in söz ve müziği Yiğit Atilla’ya aranjesi Berk Büken ve Ateş Atilla’ya ait. Murat Joker yönetmenliğinde Silivri’de çekilen klip, özellikle renk düzenlemesiyle beğenileri topluyor.

“Yüzünü görebilsem, bilsen bi’ seni nasıl özlerdim

Kollarını açabilseydin beni severdin

Elini tutabilsem, bilsen bi’ seni nasıl isterdim

Gözlerime bakabilseydin beni severdin”

12 yaşında gitar dersleri almaya başlayan Yiğit Atilla, gitar eğitimine İstanbul Devlet Konservatuvarı Gitar Bölümü’nde devam etti. Lisede arkadaşlarıyla kurduğu Papyon grubuyla bir yandan sahne deneyimini artırırken diğer yandan katıldıkları yarışmalarda hem grubuyla hem de kişisel olarak aldıkları ödüllerle başarılarını taçlandırdı. 2012’de Papyon’un Aya Bak teklisi ve İlk Ateş EP’siyle müziğini lokal sahnelerden daha geniş bir çerçeveye taşıyan Yiğit Atilla, 2017’de yayınlanan Kalmadı Günler’in ardından 2 yıllık bir ara verdi. Bu süreçte üretmeye devam etti ve 2019’da dinleyicilerinin alışkın olduğu rock soundunun yerine elektronik dokunuşlar içeren Beni Severdin’le müzik listelerine sıkı bir geri dönüş yaptı. Geçmişte beğenilen birçok besteye sahip Yiğit Atilla’nın solo kariyerinde eski parçalarına yer verip vermeyeceği ve bu tarz değişikliğinin kalıcı olup olmadığını sonraki parçalarında öğreneceğiz. Bir sonraki tekli için uzun süre beklememek ümidiyle sizleri Beni Severdin’in Arizona esintileri taşıyan klibiyle baş başa bırakıyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here