Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

Son zamanlarda sanal para birimlerinin önemli bir ölçüde artış göstermesiyle çoğu kişi de bu fırsatı değerlendirerek bu alana yatırım yaptı. Olay bununla da kalmayıp kendi Bitcoin madenciliği işine girenler bile mevcut durumda. Hatta sadece Bitcoin madenciliği yapmak için bile özel sistem toplayan insanlar var. Gelecekte bu durum nereye varır bilinmez ama şu kesin ki günümüzde sanal paraya yatırım yaparak zengin olmamanız için neden yok. Tek yapmanız gereken doğru alana yatırım yapmanız.

Piyasada şu anda mevcut olan iki önemli kripto para birimi mevcut bunlar: Bitcoin ve Ethereum. Bu sanal paraların dünya çapında yakaladıkları başarısından sonra çoğu ülke kendi sanal para birimini geliştirmeye başladıklarını duyurmuştu. Aynı zamanda yerli şirketlerin de sanal para geliştirdikleri de bilinenler arasındaydı. Nihayet o haber geldi ve artık bizim de nur topu gibi bir sanal para birimimiz olacak. Piyasaya yakın zamanda yerli kripto para birimi eklenmeye hazırlanıyor. İsmi ise “Sikke” olarak belirlenmiş. Çıkış tarihi de Nisan 2018.

Ekonomist Halil Erden ve bilgisayar mühendisi Mehmet Ali Tamaç başta olmak üzere toplamda 12 kişilik bir ekip tarafından geliştirilen Sikke, yabancı dil içermiyor. Böylece bu sanal para biriminin muhtemelen yalnızca Türk yatırımcılar için geliştirildiğini söyleyebiliriz. Bitcoin gibi geniş çaplı bir sanal para kadar ilgi görür mü onu bilmiyoruz. Ne kadar başarılı olacağını çıktığı zaman göreceğiz.

Sizce Sikke, Bitcoin kadar başarılı olabilecek mı? Sizler de düşüncelerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here