Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
24

Los Angeles’ın ücra köşelerinde insanların aşina olmadığı bir müzik tarzını yapmak isteyen birkaç arkadaşın yükseliş hikayesi aslında Hollywood Undead. Tarzları, sözleri ve müzikal yaratıcılıkları hem rock hem de rap müzik icra eden kişilerin örnek alması gereken cinsten. Elektronik müzik, rock ve rapi harika şekilde harmanlayan ekip, bu konudaki yeteneklerini son olarak bize 2017 yazında çıkardıkları Five isimli albüm ile göstermişti. Five albümünden sonra 2018 senesinde ”Gotta Let Go” ve ”Another Level” isimli iki adet tekli çalışmasını yayınlayan grup, geçtiğimiz günlerde bu iki tekliyi de dahil ederek beş şarkılık bir EP çalışması yayınladı. Ekip, 26 Ekim tarihinde attığı bir tweet ile albümü duyurmuştu.

Sonrasında EP’de bulunacak şarkıların isimlerini duyuran grup, 2 Kasım’da ise tüm müzik platformları ve Youtube üzerinden EPyi yayınladı. Grup, daha önce hiç olmadıkları kadar karanlık bir havada albümü hazırlasa da grubun asıl amacı bu karanlık ile mücadele etmek ve buna rağmen eskisi gibi insanlara umut ve mutluluk aşılamak gibi görünüyor. Bunu zaten grubun rap vokallerinden Johnny 3 Tears’ın verdiği bir röportajda açıkça görebiliyoruz:

”Hazırladığımız EP’de ölüm, intihar gibi çok daha karanlık şeylerle mücadele ediyoruz. Grup olarak her zaman umut ve telafi etme şansı gibi mesajlar vermeye çalışıyoruz. Keşke yardıma ihtiyacı olan herkes ile konuşabilseydim ancak bu imkansız. Ama müzik bu isteğimi gerçekleştirebiliyor. Umarım şarkılarımız ile insanlara yardım edebiliyoruzdur. Çünkü onlar bize ediyor.”

EP’nin başlangıç şarkısı olan Bloody Nose, albümün temasının ana taşlarından biri konumunda. Hayatı tamamen karanlık ile kaplanmış bir karakterin ağzıyla hazırlanan sözler, albümün mesajını en açık şekilde verecek şekilde grubun ağzından bir bir dökülüyor. Kanayan bir burunu alegorik şekilde şarkıya ekleyen ekip, bu şarkıda vokal ve altyapı konusunda harika bir iş çıkarmış.

Bloody Nose’dan sonra gelen Live Fast Die Young’a Danny’nin temiz vokali ile giriş yapıyoruz. Gençliklerinde yaşadıkları anılara ithafen yazdıkları bu şarkıda ne olursa olsun hayatın kısa olduğuna ve biriktirebildikleri kadar anı biriktirmeye çalıştıklarına dair sözler mevcut.

Live Fast Die Young’dan sonra ise üçüncü şarkı olan Something To Believe geliyor. Klasik bir Hollywood Undead teması olan, hayata bağlanma ve ne olursa olsun umudunu kaybetmeme temasını bu şarkıda da görüyoruz. Belli ki grubun bu konu hakkında söyleyeceği daha çok şey var.

EP’nin dördüncü şarkısı ise daha önce tekli olarak yayınlanan Another Level isimli şarkı. Daha elektronik müzik bazlı hazırlanan şarkının sözleri ise eski usül bir battle rap şarkısı tarzında yazılmış durumda. Bu şarkının tamamen Funny Man tarafından hazırlandığını dinlediğiniz ilk andan itibaren fark edebiliyorsunuz. Tam onun yapabileceği kılıfta bir şarkı.

Ve geçtiğimiz dönemde Another Level gibi tekli olarak yayınlanan Gotta Let Go ile EP son buluyor. EP’de bulunan diğer şarkılardan farklı bir şarkı olan Gotta Let Go, daha çok bir Imagine Dragons şarkısı imajı çiziyor. Bu imajı daha önce grubun “Bullet” şarkısında başarılı bir şekilde görmüştük ancak bu sefer başarılı olduğunu söylersek yalan söylemiş oluruz maalesef.

Genel olarak baktığımızda EP, grubun hayranları için güzel tadımlıklar sunuyor. “Gotta Let Go” dışında olan tüm şarkılar grubun hayranlarının alışık olduğu ve sevdiği lezzetlerin farklı varyasyonları niteliği taşıyor. Ancak çoğu hayran uzun zamandır grubun ana akım rock, metal ve rap camiasında eskisi gibi ses duyurmasını beklerken bu EP ile çıkacak ses için biraz daha bekleyeceğiz gibi görünüyor.

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
24

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here