Geçen sene çıktığında büyük ses getiren oyuncu telefonu Asus ROG Phone gerek ekran özellikleriyle gerek tanıtıldığında yanında sunduğu aksesuarlarıyla ve en çok dikkati overclock edilmiş Snapdragon 845 işlemcisiyle çekmişti ve haber olarak sizlerle paylaşmıştık.

Bu sefer Asus karşımıza piyasadaki ilk Qualcomm Snapdragon 855+ işlemcili telefon ile çıktı. Hali hazırda var olan Snapdragon 855’in ve Grafik işlemcisi Adreno 640’ın overclocklanmış hali olarak karşımıza çıkıyor.

Ekran tarafında geçen sene 90Hz olan ekran bu sene 120Hz’e güncellenmiş bir şekilde çıktı. 6.59 inç boyutunda, 1080×2340 çözünürlüklü, 19.5:9 ekran oranlı, AMOLED 10-bit HDR destekleyen oldukça başarılı bir ekran ile yeniden karşımızda. Tasarım anlamında geçen seneki modelden farklı bir şey sunmadığını belirtmemiz gerekir.

Önceki modelde en çok eleştirilen özelliklerinden biri Asus’un kullandığı arayüzün kullanıcılar tarafından sevilmemesi ve gerekli olmayan bir çok uygulamaya ev sahipliği yapması telefonda en çok şikayet edilen yönlerinden birisi oldu. Bu sefer karşımızda neredeyse stok Android diyebileceğimiz bir arayüz ile gelen telefonda fazladan var olan tek uygulama Armory Crate adlı telefonun arkasındaki ROG logosunun aydınlatmasını, overclock özelliklerini kontrol edebilmenizi sağlayan bir uygulama. Ama isterseniz ROG teması kullanımınız için bir seçenek olarak telefonda durmakta.

Telefon çerçevesiz bir telefon değil ve çerçevelerin hala yerini koruyor oluşuyla stereo hoparlörlerimiz yeniden yerini almış durumda. DTS:X Ultra desteğiyle önceki ROG Phone’a kıyasla 2.5 kat daha yüksek ses çıkışı sağlayan hoparlörlere sahip.

Bu telefonu sıra dışı kılan asıl özelliğine gelelim. Aksesuarların bir çoğu yeni jenerasyon olarak karşımıza çıkıyorlar. Telefonun yanında gelecek olan AeroActive Cooler II artık daha sessiz ve daha başarılı bir soğutmaya sahip. ROG Kunai Gamepad telefonu bir çeşit Nintendo Switch’e dönüştürüyor. İster telefonun yanlarına takın ister uzaktan kumanda gibi kullanın.

TwinView Dock II karşımıza hem telefonu yerleştirip çift ekran kullanabileceğiniz Nintendo 3DS benzeri bir konsola veya ROG Kunai Gamepad ile beraber kullanılıp bambaşka bir eğlence deneyimi sağlayacak bir aksesuar olarak karşımıza çıkmış durumda.

Telefon 6.000mAh boyutunda bir batarya ile geliyor ve batarya bir önceki nesile(ROG Phone:4.000mAh) %50 oranında büyümüş durumda. 30W ROG Hypercharge şarj aletiyle gelecek olan Quick Charge 4.0 destekli olan telefonda tanıtımda belirtildiği şekliyle 7 saat durmaksızın PUBG oynanabiliyor.

Kamera kısmına gelecek olursak 48MP ana kameraya 13MP 125° derece geniş açılı kameralara sahip. Ön tarafta ise 24MP çözünürlüklü bir kameraya sahip. 870 dolar başlangıç fiyatıyla karşımıza çıkmakta.

Kaynak

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here