Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
403

Özlem sona eriyor! Heyecanla ve merakla beklediğimiz Westworld, efsanevi ilk sezonundan sonra verdiği uzunca bir aranın ardından önümüzdeki hafta ekranlara geri dönüyor. İlk bölümünden son bölümüne dek zihinlerimizi allak bullak eden kurgu harikasının yeni bölümlerine kavuşmadan evvel, içinizdeki heyecanı körükleyecek keyifli bir liste hazırladık. Her biri kıvrak bir zekânın ürünü olduğunu harfi harfine hissettiren muhteşem on alıntıyla Westworld’e yeniden hayran kalmaya hazırsanız başlıyoruz!

1 – Çocukluğumdan beri iyi hikâyeleri hep sevmişimdir. O hikâyelerin bizi soylulaştırmaya yardım ettiğine inandım, içimizde bozuk olanı düzelttiğine ve olmayı hayal ettiğimiz kişi olmaya yardım ettiğine. Daha derin bir gerçeği anlatan yalanlar.

2 – Değişmek istemezsiniz ya da değişemezsiniz. Çünkü nihâyetinde yalnızca insansınız.

3 – Bir keresinde eski bir dostum bana rahatlatıcı bir şey söylemişti. Okuduğu bir şeydi. Mozart, Beethoven ve Chopin’in asla ölmediğini söylemişti. Sadece müziğe dönüşmüşlerdi. Bu yüzden umarım bu son parçadan hoşlanırsınız.

4 – Bu dünyada her şey herkese sihirli gibi gelir, sihirbaz hariç.

5 – Bilinci tarif edemeyiz çünkü bilinç gerçekte yoktur. İnsanlar dünyayı algılamamızla ilgili özel bir şey olması gerektiğine inandı ama aslında ev sahipleri gibi kapalı ve sıkı bir döngüde yaşıyoruz. Nadiren seçimlerimizi sorguluyoruz. Çoğu zaman gelecek hamlemizin söylenmesine razı oluyoruz.

6 –  Bazı insanlar bu dünyadaki çirkinliği görürler. Ben güzelliği görmeyi tercih ediyorum… Ama güzellik bir tuzak.

7 – Bu dünyada büyük yaratıkların dolandığını söylerler. Dağlar kadar büyük. Yine de onlardan tek kalan bir avuç kemik ve kehribâr. Zaman en yüce yaratıkları bile geri alır. Bir gün mahvolacaksın. Türünün kalanıyla toprakta yatacaksın. Hayallerin unutulacak, korkuların silinecek. Kemiklerin toza dönecek. Ve o tozun üzerinde yeni bir tanrı yürüyecek. Asla ölmeyecek biri. Çünkü bu dünya sana ya da senden önce gelen kimseye ait değil. Daha gelmemiş birine ait.

8 – Ölümden korktuğumu mu düşünüyorsun? Ben bunu milyon kere yaptım. Bu işte feci şekilde iyiyim. Peki sen kaç defa öldün?

9 – Neandertallerin başına ne geldiğini biliyor musun Bernard? Onları yedik.

10 – Bir zamanlar insan zekâsının tavus kuşu tüyleri gibi olduğunu duymuştum. Bir eş seçmek için fazlaya kaçmış bir görüntü sadece. Tüm o sanat, edebiyat, Mozart, Shakespeare, Michelangelo, Empire States Binası… Yalnızca eşleşme çağrısı. Belki de en temel arzular için bu kadar şey başarmış olmamız önemli değildir. Ama tabii ki tavuskuşu uçamıyor bile, çamurda yaşayıp pislikten böcek gagalıyor ve muhteşem güzelliği içinde kendini tatmin ediyor.

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
403

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here