Başta PUBG Mobile olmak üzere pek çok oyunda parmağı olan Çin merkezli yayıncılık devi Tencent, yeni bir Pokemon oyunu üzerine çalıştıklarını duyurdu. Twitter üzerinden yapılan açıklamaya göre Tencent’e bağlı TIMI Studio Group ile Pokemon Şirketi arasında yeni bir Pokemon oyununun geliştirilmesi üzerine anlaşma sağlandı.

Tencent, özellikle mobil platformlar için geliştirmiş olduğu free-to-play oyunlarla son zamanlarda adından sıkça söz ettirmekle birlikte Tencent’e bağlı TIMI Studio Group dünya üzerinde en çok oynanan mobil MOBA oyunlarından olan Arena of Valor’un da geliştiricisi konumunda. Şirket aynı zamanda Call Of Duty Mobile oyununun da yapımcısı ve bu oyunu da sene sonuna kadar ücretsiz şekilde oynanabileceğini duyurmuşlardı.

Yeni Pokemon oyununun içeriği ve hangi platformlara çıkacağı henüz netlik kazanmasa da Tencent Games ve TIMI Studio Group’un önceki işlerine baktığımızda bu oyunun da free-to-play bir mobil oyun olacağını tahmin etmek zor değil. Ancak TIMI Group’un konsol için de piyasaya sürdüğü oyunlar olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Kaynak

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here