Çarşamba günü duyurulan yeni el konsolu Playdate gelecek yıl, 149 $ ‘lık bir fiyata çıkacak. Bu konsol birkaç ilginç yenilikle birlikte geliyor. Bu sevimli el konsolunun sahip olduğu bir özellik “kranka” sahip olması. Bu özellik geliştirici firma Panic’in dediğine göre oyunlara yepyeni bir mekanik getirecek. Bir tweetinde de bu mekaniğin ne olduğunu gösterdi.

Bunun yanında konsolu satın aldığınızda 12 oyun ile birlikte gelecek. Bu oyunlar ve gelecek yeni oyunlar haftalık olarak yayımlanacak. Oyunlar hakkında Panic; “Playdate’de görünene kadar onları gizli tutmak istiyoruz. Sizi şaşırtmak istiyoruz. Bazı oyunlar kısa, bazıları uzun, bazıları deneysel, bazıları geleneksel. Fakat hepsi eğlenceli. Playdate oyununuz yepyeni bir oyun sunumu ile geldiğinde, hediyenizi açmak için sabırsızlanacağınızı umuyoruz.” diyor.

Cihaz 2,7 inç ekranla 74 × 76 × 9mm olacak. Wi-Fi, Bluetooth, kulaklık girişi ve pil şarjı için USB-C bağlantı noktası da cihazla birlikte gelecek. Panic, yaklaşık yirmi yıldır Mac ve iOS oyunları yapıyor. Bunun yanında Firewatch ve yakında çıkacak olan Unitled Goose Game oyunlarının da yayımlanmasınd rol aldı.

Playdate büyük ihtimalle ülkemizde çok tutulan bir konsol olmayacak fakat bunu haftalık dergi aboneliği gibi düşünebilirsiniz. İlk alışta 150 dolar verdikten sonra birdaha para vermiyorsunuz her hafta yeni oyunlar geliyor ve onları oynuyorsunuz.

Konsol hakkında tüm detaylı bilgilere konsolun Twitter hesabından ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here