Henüz herhangi bir resmi açıklama gelmemesine rağmen oyun dünyası yeni bir Diablo oyunu dedikodusu ile çalkalanıyor.

Geçtiğimiz günlerde Blizzard‘ın sitesinden yayınlanan ”dungeon artist” iş ilanı bu dedikoduları destekler nitelikte. İş ilanının içeriğine göz attığımızda Blizzard stüdyolarında Diablo ile ilgili bir takım çalışmalar yapıldığı tahmin etmek pek de zor değil.

Blizzard’ın iş ilanında yazanlara göre önümüzdeki Diablo oyunu (?) alışık olduğumuzdan pek farklı olmayacak. Şirket kendisine ”Diablo’nun karanlık ve gotik dünyasında çalışmaya, mükemmel bir oyun hazırlamaya tutkulu” yeni elemanlar arıyor.

Diablo III aslen 2012 senesinde, serinin ikinci oyunu Diablo II’den 12 yıl sonra piyasaya sürülmüştü. 2014 ve 2017 yıllarında, oyuna ”Reaper of Souls” ve ”Rise of the Necromancer” adları altında iki tane genişleme paketi geldi.


Sizce yakın bir zamanda Blizzard’dan bir ”Diablo IV” hamlesi görür müyüz? Ayrıca yeni oyun hakkında yapılan çalışmaların yeni konsol ”Nintendo Switch”e getirilecek bir Diablo III uyarlaması için olduğu hakkında söylentiler dolaşıyor. Ne olursa olsun Diablo ile ilgili gelen haberler bizi epey heyecanlandırıyor. Sizler de son gelişmeler için bizi takipte kalın. Hepinize iyi oyunlar!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here