2K, yeni kurduğu stüdyosu Cloud Chamber‘ın yeni bir BioShock oyunu yapmak için çalışmaya başladığını resmen açıkladı. Ancak oyunun yakın bir zamanda çıkması beklenmiyor.

Cloud Chamber, Novata ve Montreal’de faaliyet gösteren ve daha önce Firaxis Games firması bünyesinde Civilization ve XCOM gibi oyunların yapım ekibinde yer almış Kelley Gilmore’un yönettiği ve 2K bünyesinde bulunan yeni bir stüdyo.

2K‘nın yapmış olduğu açıklamaya göre yeni BioShock oyunu önümüzdeki birkaç yıl boyunca geliştirme sürecinde olacak. Henüz resmi bir çıkış tarihi ya da platform şirket tarafından açıklanmadı.

IGN ile mail yoluyla konuşan Gilmore, yeni BioShock oyununun gelişiminde ne kadar yol katettiniz sorusuna “ilk aşamayı tamamladık” yanıtını verirken, yeni çıkacak oyunun bir devam oyunu mu, yoksa bambaşka bir hikayeyi mi konu alacağı sorusuna ise BioShock serisinin sıradaki oyunu” şeklinde cevapladı.

Gilmore ayrıca yeni BioShock‘un nerede geçeceği sorusuna yanıt vermekten kaçınarak, “Oyunseverlerin bizim planlarımızı seveceğini umuyoruz. Ancak oyun henüz yapım aşamasında olduğundan daha detaylı bilgiler için biraz beklemeniz gerekecek” şeklinde konuştu.

2K‘nın başkanı David Ismailer ise yeni BioShock oyunu ile ilgili olarak BioShock son konsol neslinin en çok sevilen ve en yüksek puan alan serilerinden biri. Cloud Chamber‘ın öncülüğünde oluşturulacak yeni oyun için sabırsızlanıyorum” dedi.

Kaynak

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here