Yakında yeni Batman filmi çıkacak. Filmin yönetmeni ise Maymunlar Cehennemi ve Cloverfield filmleriyle tanınan Matt Reeves.

The Hollywood Reporter‘a konuşan yönetmen film hakkında detayları verdi. Verdiği detaylar içinde filmin oyuncu kadrosu, genel teması ve hikayesi ve kötüleri hakkında konuştu.

Reeves, “Batman ile ilgili heyecan verici olan, şimdiyle nasıl ilişkili olduğu ve ne kadar kişisel olabileceğidir” dedi. Ünlü yönetmen “Bakış açısına bağlı olarak suç odaklı bir Batman hikayesi olabilir. Bütün yük omuzlarında, umarım korkutucu ve aynı zamanda duygusal bir hikaye olacak. Batman filmlerde hiç olmadığı kadar Dedektif olarak karşımıza çıkacak. Çizgi romanlarındaki gibi.” diye devam etti.

Röportajın devamında Reeves, “Dünyanın en büyük dedektifi olması gerekirken, önceki filmlerde böyle bir özelliği olmadı. Bu filmde Batman’in suçluların izini sürdüğü ve suçu çözmeye çalıştığı macera dolu bir film olmasını isterim. Bu filmde Batman’in karakteri bir sıçrayışa izin verecek ve dönüşüm geçirecek.” diyerek bazı ipuçları verdi. Şu an, filmin adı yalnızca Batman olarak adlandırılıyor, ancak Reeves röportajda bu konuda değişiklik olabileceğini ima etti.

Filmin ne zaman çıkacağına gelince; Reeves, filmin henüz yayınlanmadığını, ancak 2021‘de belki de ilkbahar veya yaz sonunda çıkabileceğini düşünüyor. Son raporlar, kasım ayında filme başlayabileceğini ve projenin ön prodüksiyonu gerçekleştirmesi ve yönetmesi için bolca zaman harcadığını gösteriyor. Dün Deadline’ın yaptığı habere göre ise film 25 Haziran 2021 tarihinde çıkacak.

Oyuncu seçimlerinde Reeves, filmin birden fazla kötüye sahip olabileceğini öne sürenSabıkalılar Listesi olacak” dedi. Reeves oyuncu seçimlerinin “senaryoya başka bir geçiş” vereceğini ve bu seçimin filmin kavramsal yönlerini geliştirmeye başlayacağını söyledi.

Ben Affleck‘in dün twitterdan yaptığı paylaşıma göre ise yeni Batman karakteri kendisi tarafından canlandırılmayacak.

Batman’in DCEU’ya bağlanması konusunda Reeves, yalnızca bu filmle ilgilendiğini ve Aquaman, Shazam ve Harley Quinn gibi filmlerin hepsinin ayrı ayrı çalıştığını söyledi. “Warner Bros, bütün filmlerin nasıl bağlanacağına dair tüm planların yazılı olduğu dev bir sayfa geliştirmek zorunda olmadıklarına inanıyor.” dedi. “İyi karakterlerle iyi filmler çekmeyi denemeleri ve yapmaları gerekiyor.” dedi.

Film hakkında detaylar geldikçe paylaşmaya devam edeceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here