Dizi izlemek çoğu zaman en güzel alternatiftir. Sürekli oluşu ve her bölüm devam niteliğinde olması sıkıcı geçen günleri bir nebze olsun çekilir hale gelir. Sıkıcı günlerinizi BBC‘nin kaliteli mini dizileriyle geçirmeye ne dersiniz?

Dönem dizilerini ve gerçekçiliği sevenler için listemiz:

1.Emma

Emma, 2009 BBCONE yapımı 4 bölümlük mini dizilerinden biri.  Jane Austen adlı yazarın aynı isimli eserinden uyarlama olan dizide, hayat dolu Emma’nın yaşamına konuk oluyoruz. Emma, çöpçatanlık yapmayı seven ama hayatında hiç aşık olmamış ve evlenmeyi de düşünmeyen bir kadın. Çevresindeki herkesi mutlu etmeyi seven bu kadının karşısına gerçek aşk çıkınca birdenbire her şey değişiyor. Gelişmeleri ile sizi şaşırtacak olan bu dizi mutlaka izlemeniz gerekenler arasında.

Fragman:Emma (BBC 2009) trailer

2.Jane Eyre

Jane Eyre, Charlotte Brontë’ın 1847’de yayımladığı, Victoria döneminde aşkın ne demek olduğunu, o zamanın şartlarına göre anlatan masalsı bir kitap. 2006 yapımı 4 bölümlük uyarlama keyifle izlenilmesi gerekenler arasında.

Fragman:Jane Eyre – Trailer

 

3.Little Dorrit

Little Dorrit, Charles Dickens isimli yazarın romanından uyarlanmış, Victoria Dönemi Londra’sında geçen 14 bölümlük harika bir mini dizi. Ailenin en küçük üyesi ve babasının bakımını üstlenmek durumunda kalan Little Dorrit’in (Amy) bir işe başlamasından sonra olaylar son derece karışık bir hal alıyor. Beklenmedik durumlar ve açıklanmayı bekleyen sorular ile fazlasıyla insanda merak uyandıran bir dizi.

Fragman:Little Dorrit BBC trailer

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here