Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
9

Yaz mevsiminin gelmesiyle boş günler ve uzun geceler karşılıyor bizi. Bu günleri olabildiğince dolu geçirmek ise bizim görevimiz. Hoş vakit geçirmenin bir yolu, bize kendi dertlerimizi unutturup yarattığı evrende yeni arkadaşlar sunan ve lise yıllarında bir gezintiye çıkaran gençlik filmleri. O zaman yüzünüzde bir gülümseme bırakacak bu filmlerin keyfini çıkarın.

1) Juno (2007)

juno-wannart

Yönetmen: Jason Reitman

Juno kendi halinde kafası karışık, ilginç bir kızdır; yakın arkadaşı Bleeker’dan hamile kalmasının ardından ise tüm hayatı değişir. Çocuğu doğurmaya ve evlatlık vermeye karar verir. Bunun için ailesiyle birlikte ebeveyn arayışına girerler ve karizmatik bir çift bulurlar. Ancak tabii ki bu süreç kolay olmayacaktır.

“… şahsi fikrim, yapabileceğin en iyi şey seni sen olduğun için sevecek birisini bulmak. Keyifli keyifsiz, güzel çirkin yakışıklı. Her neysen.”

2) Charlie Bartlett (2007)

charliebartlett-wannart

Yönetmen: Jon Poll

Sahte kimlik kartları hazırlamasının ardından Charlie, okuduğu özel okuldan kovulur ve annesi onu bir devlet lisesine gönderir. Okuldaki ilk zamanlarında uğradığı zorbalığa yapıcı bir bakış açısıyla yaklaşan Charlie kendisini döven çocukla anlaşır ve birlikte ilaç satmaya başlarlar. Aynı zamanda okuldaki öğrencilerin gizli psikiyatristliğini de üstlenirken faaliyetleri okul müdürünün dikkatini üzerine çekecektir.

3) Me and Earl and The Dying Girl (2015)

meandearlandthedyinggirl-wannart

Yönetmen: Alfonso Gomez-Rejon

Sosyalleşme konusunda problem yaşayan Greg, en yakın arkadaşı ve iş ortağı Earl ve hastalığının ardından hayatlarına dahil olan Rachel arasındaki garip ilişkiyi anlatıyor film.

Annesi Greg’den kanser tanısı konan Rachel ile arkadaşlık kurmasını ister. Annesinin ısrarıyla yaptığı ziyaretin ardından Rachel ile aralarında ilginç bir bağ oluşur ve zamanın çoğunu birlikte geçirmeye başlarlar.

4) Easy A (2010)

easya-wannart

Yönetmen: Will Gluck

Olive, kimsenin görmediği sıradan bir lise öğrencisiyken arkadaşına yaptığı bir iyilik sonucu tüm hayatı değişir. Hakkındaki ateşli randevu dedikodularının ardından gururunu kurtarmak isteyen erkekler ondan yardım istemeye başlar. Okulda popülerliğe kavuşan Olive uzun bir süre kendini savunmak için uğraşmaz ve hakkında konuşanlara istediği şeyi verir. Ancak bir süre sonra işler rayından çıkmaya başlar.

5) The Perks of Being a Wallflower (2012)

theperksofbeingawallflower-wannart

Yönetmen: Stephen Chbosky

Kişisel problemleri içinde boğulmuş ve içine kapanık bir çocuk olan Charlie’nin okul hayatı da iyi değildir. Kenarda kalmış, birilerinin onu fark edeceğine inanmazken Patrick ve Sam ile karşılaşır, kısa sürede ise yakın arkadaş haline gelirler. Arkadaşları sayesinde eğlenmeye, hayatı keşfetmeye başlar. Bir yandan dünyaya ayak uydurmaya uğraşırken diğer yandan çocukluğundan kalma travmalarıyla baş edecektir.

 “İşte bu an, yemin ederim ki yaşıyoruz… ve sonsuzuz.”

Ek olarak, çoğumuzun bildiği, izlemeyenler için önerdiğimiz 2 film daha.

Mean Girls (2004)

meangirls-wannart

The Breakfast Club (1985)

thebreakfastclub-wannart

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
9

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here