Mersin Büyükşehir Belediyesi, Tulumba Bat-Çık Yaya Alt Geçidinin batı yönünü Geçit Sanat Sergi Salonu’na dönüştürdü. Üstelik Mersin’in ilk sanatsal hareketi bu değil.

Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Kilikya Sanat Atölyesi’nde ressam olan Mustafa Özdemir’in isteği üzerine Tulumba Bat-Çık Yaya Alt Geçidini “Geçit Sanat Sergi Salonu” olarak tahsis etti. Yapılan çalışmaların ardından alt geçit sanat galerisine dönüştürüldü. Geçit Sanat Sergi Salonu ismi verilen ve şimdilik içerisinde 70’e yakın resmin sergilendiği alt geçit büyük ilgi gördü. Ressam Özdemir, Mersin’deki pasajlar ve alt geçitleri insanların kullanmadığını belirterek, “Burada o algıyı yıkmaya çalışacağız. Sanatın yeraltında da olsa sanat olduğunu herkese kabul ettireceğiz” dedi.

Üstelik doğu tarafı içinde çalışmalara hız verildiğini anlatan Özdemir şöyle devam ediyor: ”Orada da çalışmalarımız devam ediyor. Özellikle kadınlar bu sergiden ve durumdan çok memnun. Bizler burada onlara yoldaş oluyoruz, yeri geliyor sohbet ediyoruz. Her geçen gün yaya alt geçidini kullanmak ve Geçit Sanat’tan geçmek biraz daha fazlalaşıyor. Her geçen gün burayı kullanan insanların sayısında artış gözlemliyoruz.”

Altgeçitte açılan Geçit Sanat Sergi Salonu’nda ilk etapta 70’e yakın resminin sergilendiğini kaydeden Özdemir, serginin 09.00-20.00 saatleri arasında edilebileceğini de ekledi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni kutluyor diğer belediyelerede örnek olmasını Wannart Ailesi olarak canı gönülden temenni ediyoruz.

 

Kaynaklar: 1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here