Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
1

Shahnour Vaghenag Aznavourian ya da bilinen adıyla Charles Aznavour, 1924 Paris doğumlu, Ermeni asıllı Fransız şarkıcıdır. Sanatçı bir aileden gelen Aznavour, dokuz yaşında oyunlarda rol alıp şarkı söylemeye başladı. Kariyerinin dönüm noktası ise ünlü Fransız şarkıcı Edith Piaf’la tanışmasıyla oldu. Piaf’la birlikte birçok turneye çıkarak dünyaca ünlü bir şarkıcı haline geldi.

charles aznavour edith piaf ile ilgili görsel sonucu

Altı dilde şarkı söyleyebilen Aznavour aynı zamanda altmışa yakın filmde rol aldı ve yüzlerce beste yapıp şarkı sözü yazdı. Fransa’nın Frank Sinatra’sı olarak bilinen Aznavour genel olarak aşk ile ilgili konular işledi. 1970’lerde “Dance in the Old Fashioned Way” ve “She” parçalarıyla İngiltere’de de büyük başarı elde etti.

charles aznavour dance in the old fashioned way ile ilgili görsel sonucu

1988’de yaşadığı depremle ağır yaralar alan Ermenistan’a yardım için kurduğu vakıf sayesinde 2004 yılında Ermenistan tarafından ülkenin en yüksek mertebesi olan “Ermenistan Ulusal Kahramanı” ödülüne layık görüldü. Hayatı böyle başarılarla dolu olan Aznavour’un birbirinden güzel parçalarını sizler için derledik. Umarız dinlerken keyif alırsınız.

 

Kaynak: 1

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here