23. kez verilecek olan Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri’nin bu sezonki adayları ve özel ödül sahipleri tiyatro sanatçısı Haldun Dormen, Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri İcra Kurulu Başkanı Salih Başağa ve Jüri Başkanı Prof. Dr. Merih Tangün tarafından düzenlenen basın toplantısında açıklandı.

Ahmet Levendoğlu, tiyatro tarihine geçen ustalara verilen Muhsin Ertuğrul Özel Ödülü’ne; Berkun Oya, Dünyada Karşılaşmış Gibi oyunuyla oyun yazarlarına verilen Cevat Fehmi Başkut Özel Ödülü’ne; Alice Müzikali, komedi veya müzikal dalındaki oyunlara verilen Haldun Dormen Özel Ödülü’ne; Rüştü Asyalı ise tiyatroya kattığı eşsiz değer nedeniyle Yapı Kredi Özel Ödülü’ne layık görüldü.

“Türk tiyatrosunun fedaisi” olarak kabul edilen büyük sanatçı Afife Jale’nin ismini yaşatmak adına verilen Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri, Yapı Kredi’nin farklı kültür ve sanat çalışmalarına verdiği desteklerin en önemlisi. Bu yıl, 30 Nisan 2019’da Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleşecek ve sunuculuğunu Ahu Türkpençe ve Alican Yücesoy’un üstleneceği “Tiyatronun kutlama gecesi” olarak anılan ödül töreniyle ödüller sahiplerini bulacak.

2019 sezonu Afife Tiyatro Ödülleri adayları için resmi siteyi ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: 1, 2

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here