Yakuza oyunları, yönünü yavaş yavaş PC’ye doğru döndürmüş ve üç oyunla Steam‘deki yerini alarak daha geniş oyuncu kitlesine ulaşmaya başlamışken Yakuza 7 ile ilgili oyunseverleri heyecanlandıracak açıklamalar gelmeye başladı. Geçtiğimiz perşembe günü SEGA tarafından gerçekleştirilen basın konferansında yapılan açıklamaya göre yeni çıkacak olan Yakuza oyunu Kazuma Kiryu‘yu baş kahraman olarak almayan ilk Yakuza oyunu olacak ve diğer Yakuza oyunlarından farklı olarak “beat them up” değil sıra tabanlı tabanlı dövüş sistemine sahip olacak.

SEGA, her ne kadar Yakuza oyunlarını yavaş yavaş PC’ye doğru kaydırmaktaysa da Yakuza 7 için böyle bir durum söz konusu değil. İleride ne olur bilinmez ancak oyun 2020’de yalnızca PS4 platformunda oyunseverler ile buluşacak.

Yeni oyunda Yakuza Online oyununun baş kahramanı Ichiban Kasuga‘yı baş kahraman olarak göreceğiz. Oyun artık Kamarucho değil Yokohama şehrinde geçecek ve yukarıda da değindiğimiz gibi sıra tabanlı dövüş sistemine sahip olacak. Ayrıca basın konferansında oyunun dövüş sistemine ait bazı görseller de oyunseverler ile paylaşıldı.

Kaynak

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here