Son yıllarda oyuncuların çok bütçeli ( AAA ) oyunları karşılayamadıkları için bağımsız oyunlar daha da ön plana çıkmaya başladı ve bu sayede bağımsız oyunlar gittikçe güzelleşmeye, ilgi çekici olmaya başladı. The Messenger, Celeste, Hollow Knight gibi müthiş oyunlar görmeye başladık. Peki daha neler göreceğimize bakmak ister misiniz?

Hollow Knight: Silksong

Silksong, başta Hollow Knight’a bir DLC olarak düşünülüyordu fakat geliştirici ekip DLC’yi genişlete genişlete yeni bir oyun çıkarmışlar. Çok fazla lafa gerek yok hali hâlihazırda kendisi bir efsane. Hollow Knight: Silksong 12 Haziran 2020’de çıkacak.

Spelunky 2 

Spelunky 2, rogue-lite öğelerine sahip bir 2D Platform oyunu. Madende düşmanlarla savaşmak, ödül toplamak ve kurulmuş tuzaklardan kaçmak üzerine kurulu bir oyun. En güzel kısmı da her bölümün bambaşka bir tecrübe içermesi.

Sable

Sable, uzaylı gezegenini tanıyıp oranın tarihini öğrendiğiniz ve orayı bir bisiklet ile gezdiğiniz bir macera oyunu. Güzel grafikler ve tatlı bir sanatsal yapım.

Carrion

Kendisi çok ilgi çekici bir korku oyunu. Korku oyunu demek doğru mu bilmiyorum, belki tersine bir korku oyunu diye tasvir etmek daha doğru olur çünkü Carrion’da korkunç olan sizsiniz ve insanları tükettikçe oyun ilerliyor. Afiyet olsun. Carrion 2020’de çıkacak.

Atomic Heart

Atomic Heart, Rus geliştirici Mundfish tarafından yapılmış bir FPS oyunu. Atmosferi çok ilgi çekici, bu oyuna bir bağımsız oyun gözüyle bakmak imkansız! Çıkacak bağımsız oyunlardan en iddialıları arasında olduğunu söylebilirim.

Tunic

Yeşil tunik ve mor atkı takan bir tavşanı oynadığınız oyun Tunic, Hikaye anlatımı ve seçtiğiniz yollara göre Legend Of Zelda’ya benzer oyun yapısıyla dikkat çekiyor. Büyük dünyayı keşfettiğiniz ve kendinizden çok daha büyük canavarları patakladığınız bu oyun çok ilgi çekici gözüküyor.

The Pathless

Abzu‘yu yaratan ekipten yeni bir görsel şölenli eğlenceli bir oyun. Bir okçu ve bir kartalla koskocaman ormanları talan ettiğiniz bu oyunda kendinizi ele geçirtmeden, ele geçirilmiş ruhların peşinde koşuyorsunuz. Düşmanlarınızla kapışın ve bulmacaları çözerek bu dünyaya siz de ortak olun.

Ori and the Will of Wisps

Ori and the Blind Forest’ın devam oyunu olan bu oyun hala metroidvania oynanış ögeleriyle birlikte zorlayıcı platformlara, yeni dövüş sistemine ve bir sürü özelleştirme ögelerine sahip. Ve muazzam bir görsel şölen. Devam oyununu heyecanla bekliyoruz. Ori and the Will of Wisps 11 Şubat 2020’de çıkacak.

In the Valley of Gods

Firewatch’ın yaratıcı ekibi tarafından yapılmış yeni, güzel, macera üzerine dayalı tek oyunculu ve first person türünde bir oyun. Mısır‘ın çöllerinde kaybolduğunuz oyundaki amaç bir bulgu bulmak ve kendinizi refaha ve üne kavuşturmak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here