Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi son yıllarda piyasada adından sıkça söz ettiriyor. Firma yakın zamanda Mi8 modelini tanıtmış ve tüm çevrelerden iyi yorumlar almıştı. Sıklıkla Fiyat/Performans üzerine çalışan şirket ise Mi Mix serisi ile oldukça şık görünen ve nispeten pahalı telefonlar üretiyor. İşte o serinin son telefonu Mi Mix 3 ile ilgili bir sızıntı geldi.

2018 yılının belki de en büyük trendi olan boydan boya ekran ve çentik tasarımlarından sıyrılan Xiaomi geçtiğimiz günlerde gördüğümüz Vivo Nex gibi üstten açılan bir kameraya sahip olabilir. Boydan boya ekranlarda en büyük sorun olan kamera yeri Apple ve birçok firma tarafından üst tarafa yerleştirilen bir çentik ile aşılmıştı. Çentik kullanıcıların çoğunluğu tarafından beğenilmeyince de şirketler böyle bir çözüm bulup kamerayı açılır kapanır şekilde telefonun üzerine yerleştirmeye başladı.

Xiaomi bu tasarımın patentini 2015 yılında almıştı ve ne zaman kullanacağı büyük bir merak konusuydu. Mi Mix 3 ile %90-95’lere varan ekran/kasa oranları görmek pek de şaşırtıcı olmayacaktır. Bakalım Çinli dev şirket Mi Mix 3 ile bize neler gösterecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here