Xiaomi, yeni ürünlerini tanıttığı etkinlikte Türklere bayrak astıracak bir olaya imza attı.

Ülkemizde Apple ile karşılaştırılan markalardan biri olan Xiaomi, bundan önce attığı adımlar gibi, bu sefer Mi Mix 2S tanıtımında büyük yankılar uyandırdı.

Çerçevesiz telefonların yaygınlaşması konusunda öncülük eden Xiaomi, şimdi de gece fotoğrafı kalitesiyle iPhone X’e adeta meydan okudu. Ancak bu meydan okumadan daha önemli olan bir diğer detay ise, iki telefonun kamera karşılaştırması sırasında ortaya çıkan görüntülerde, detay farkını göstermek için yakınlaştırılan alanda arkasında Atatürk silüeti bulunan madeni Türk lirası görüntülendi ve Türkiye’deki teknoloji tutkunlarının ve meraklılarının gönlünde yeni bir yer fethetti.

Dünyanın en büyük beşinci akıllı telefon üreticisi konumunda bulunan Xiaomi’nin yeni amiral gemisi Mi Mix 2S, en büyük ilerlemesini kamerada yapılan geliştirmelerle kaydetmiş görünüyor.

Samsung gibi Xiaomi’de karşılaştırma yapmak için iPhone X’i kullandı, ve tam bu karşılaştırma sırasında Atatürk silüeti ile aradaki farkı vurgulamaları oldukça başarılı bir hareket olarak nitelendirildi. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve Xiaomi, yakın zamanda Türkiye pazarı ile ilgili yeni bir stratejiye imza atabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here