Xbox’ın yeni nesil konsolu hakkında ilk bilgiler yayılmaya başladığında bildirilerin arasında Project Scarlett‘ın yanına ek olarak konsolun fiziksel medya diski bulunmayacak olan bir versiyonunun da satışa çıkacağı dedikodular arasındaydı.

Kotaku‘nun haberine göre Microsoft’un yeni jenerasyon planları ile aşina kaynaklar halihazırda geliştirilmekte olan Project Scarlett’a ek olarak daha ucuz ve Blu-ray okuyucusu bulunmayan Project Lockhart adında bir konsol üzerinde çalışmakta.

Image result for xbox one s all digital

Xbox’ın zaten bu iş modelini denediği konsolu olan Xbox One S All Digital bu haberi daha olası bir durum haline getirir nitelikte. Çoğu dedikodu veya endüstri uzmanlarının söyledikleri dikkate alınacak olursa PlayStation 5 ve Xbox Scarlett Amerika’da $499 fiyat etiketiyle satışa çıkacak. Geçtiğimiz jenerasyonda Xbox One’ın zorunlu Kinect paketinin $499’dan satışa çıkmış olması oyuncuları bir hayli mutsuz ederken PlayStation 4’ün $399 olması yüzümüzü bir hayli güldürmüştü.

Yeni nesil güçlü konsolar piyasaya sürülürken, aynı zamanda da oyunların her gün daha da çok dijital satın alınmaya başladığı günümüzde Blu-ray okuyucusunun eksikliği belki de birçok oyuncu için daha mantıklı seçenek olacaktır ve Xbox One S All Digital versiyonu göz önünde bulundurulursa en azından $50‘lık bir fark beklenebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here