Twitch’te 1 milyon izleyicisi olan, Fortnite ve diğer birçok popüler oyunu geçen WoW yine oldukça popüler.

Şimdi de WoW’da 60.seviyeye gelen ilk oyuncunun canlı yayında 300,000 insan tarafından izlenildiği söylendi.

Dot Esports kaynaklarına göre Jokerd lakaplı oyuncu, cüce büyücüyü 3 gün, 20 saat ve 40 dakikada 60. seviyeye yükseltti. Jokerd oyunu, Avrupa’da ”The Mograine” sunucusunda oynadı.

Jokerd dünya çapında bu seviyeye ulaşan ilk oyuncu olmasa da, Batı’da bunu başaran ilk oyuncu. Dot Esports’a göre Jokerd seviyeyi çabuk bir şekilde ”Soloing Mobs” taktiği ile atladı. Ona yardım sağlayan (The Layering System) katman sistemi oldu.

Twitter hesabından 58.seviyeye katman sistem ile geldiğini yazan oyuncu, 60. seviye için ”çantada” şeklinde yorumda bulundu. Uyurken bir başkasının onun hesabına girip oyun oynadığı iddiaları ortaya atılan Jokerd, bu iddiaları reddetti.

Son zamanlarda WoW’un tekrar neden yükseldiğini merak edenler için, WoW Classic adından da anlaşılacağı üzere 2004’ten beri bazı işlevsel değişikliklerle birlikte orijinal MMO‘nun yeniden piyasaya sürülmüş halidir. Bu sürüm WoW aboneleri için ücretsiz, bu yüzden MMO ve WoW severler sevdiği eski düzene döndükleri için mutlu ve WoW’da oldukça fazla zaman geçirmeye yeniden başladılar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here